Facebook
Google Plus
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
al. Armii Krajowej 180, 43-316 Bielsko Biała

Historia naszej placówki sięga 1990 r.

W 2014 r. zakończyliśmy budowę
nowoczesnego budynku szpitalnego.

Realizujemy świadczenia w poradniach
specjalistycznych oraz oddziałach
szpitalnych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i odpłatnie.

Forbes TUV NFZ
CMR - slider
Świadczenia refundowane
REJESTRACJA do poradni:
chirurgii dziecięcej, ogólnej, plastycznej
i urazowo-ortopedycznej oraz otolaryngologicznej

poniedziałek - piątek od 8.00 do 20.00
tel: 33/ 816 33 00, 33/ 816 33 01
lub osobiście w naszej placówce.
POLECAMY
 

AKTUALNOŚCI

20.12.2016
W ten świąteczny czas...

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy
Wieczornej na Niebie
Ludzie gniazda wspólnego łamią
Chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”
Cyprian Kamil Norwid 

 

Tradycja łamania się opłatkiem - białym, cienkim, niekwaszonym, czyli przaśnym chlebem - przed rozpoczęciem wigilijnej kolacji jest elementem polskiej tradycji. Oznacza pragnienie zapomnienia wszelkich urazów i wybaczenie krzywd. Jest symbolem pojednanie. 

Zwyczaj dzielenia się opłatkiem wywodzi się z czasów wczesnochrześcijańskich. Wówczas jednak odnosił się bezpośrednio do Eucharystii. Podczas Mszy świętej biskup konsekrował chleby ofiarne i rozdawał uczestnikom jako Komunię świętą. Taki błogosławiony chleb nazywany był eulogią. Tradycja dzielenia się opłatkiem w wieczór wigilijny pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Stała się powszechną dwa wieki później. I trwa do dziś.

Zgodnie z tradycją także my wszyscy - pracownicy Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej składamy Państwu życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku.

12.12.2016
Najgroźniejsza jest choroba… niezdiagnozowana

Medycyna musi się mierzyć z setkami tysięcy chorób, od tych najczęściej spotykanych, takich jak grypa, po te bardzo rzadkie i trudne do wykrycia. Niezależnie jednak co dolega pacjentowi, zawsze najgroźniejsza jest choroba… niezdiagnozowana, czyli taka, o której nie wie ani lekarz, ani tym bardziej pacjent. Wbrew pozorom to dość częste zjawisko i przyczyna wielu zgonów, których można by było uniknąć. Idealnym przykładem takiej choroby jest cukrzyca typu 2.

Według wielu specjalistów nawet 1/3 cierpiących na tę przypadłość może nie zdawać sobie sprawy z choroby. Ta liczba, choć przerażająca, nie powinna budzić zdziwienia. Wiele objawów cukrzycy bez trudu możemy usprawiedliwić trybem
życia, stresem i przemęczeniem albo po prostu cięższym tygodniem w pracy. Niezdiagnozowana cukrzyca potrafi ukrywać się na „widoku” i niszczyć życie pacjenta przez wiele lat. Konsekwencje nie leczenia cukrzycy bywają dramatyczne.

Cukrzyca staje się zresztą jednym z większych problemów zdrowotnych naszej cywilizacji. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba chorych zbliża się coraz bardziej do granicy 450 mln dorosłych pacjentów, co oznacza, że prawie co 12 człowiek na Ziemi cierpi na cukrzycę. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu liczba cukrzyków nie przekraczała 100 milionów.

Co jest przyczyną tak ogromnego wzrostu zachorowań? Za głównego winowajcę musimy niestety obwinić siebie samych. Złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej, nadwaga i używki zwiększają ryzyko cukrzycy. Jakość dzisiejszych produktów spożywczych i ilość zawartego w nich cukru również nie pomagają. Warto wiedzieć, czym jest cukrzyca i jakie są jej objawy, zwłaszcza gdy występuje w naszej rodzinie.

Zacznijmy od początku. Co się kryje pod nazwą cukrzyca? Nasz organizm do przeżycia potrzebuje glukozy, którą komórki przetwarzają na energię. By glukoza dotarła do komórek, potrzebna jest, produkowana przez trzustkę, insulina. Jeżeli z jakiegoś powodu trzustka nie produkuje odpowiedniej ilości insuliny lub - mimo obecności insuliny - komórki nie chcą przyjąć glukozy, zaczyna im brakować energii i „głodują”. Powoduje to zwiększenie apetytu. Jednak niezależnie od ilości dostarczonego do organizmu pożywienia, komórki nie dostają odpowiedniej ilości „paliwa”. Istnieje wiele rodzajów cukrzycy, do najczęstszych należą cukrzyca typu 1 i typu 2. Istnieją też inne, specyficzne typy cukrzycy, np. cukrzyca ciężarnych, cukrzyca typu MODY, typu LADA czy cukrzyca wtórna.

Cukrzyca typu 1, zwana także cukrzycą insulinozależną, dotyczy około 20% procent pacjentów. Jej przyczyną jest uszkodzenie komórek trzustki odpowiadających za produkcje insuliny. Dotyka głównie dzieci (ujawnia się zazwyczaj poniżej 10 roku życia) lub osób młodych. Nie można niestety jej zapobiec, a jedynym skutecznym sposobem leczenia jest podawanie insuliny.

Cukrzyca typu 2, zwana także cukrzycą insulinoniezależną, to choroba dotycząca częściej osób starszych. W przeciwieństwie do typu 1, nie zbyt mała ilość insuliny jest problemem, ale jej nieprawidłowe działanie. Komórki organizmu przestają reagować na obecność insuliny, a we krwi zwiększa się ilość glukozy. Ten typ cukrzycy występuje często także wraz z otyłością. Walka z tą odmianą choroby polega zwykle na przyjmowaniu leków przeciwcukrzycowych, stosowaniu odpowiedniej diety oraz wysiłkowi fizycznemu.

Sama choroba, zdiagnozowana i odpowiednio leczona, nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla naszego zdrowia. Gorzej gdy nie wiemy, że jesteśmy chorzy, wtedy może okazać się nawet śmiertelna. Objawy cukrzycy zależą od stopnia uszkodzenia komórek trzustkowych albo rozwoju oporności organizmu na insulinę, jak też od rodzaju cukrzycy. Do najczęstszych objawów cukrzycy typ 1 należą m.in.: nienaturalne pragnienie i częste oddawanie moczu, ogromny apetyt i jednoczesne tracenie na wadze, osłabienie, senność oraz zaburzenia widzenie. Natomiast cukrzyca typu 2 długo nie daje żadnych objawów. Warto zwrócić uwagę więc na takiej symptomy, jak: zmęczenie, senność, apatia, rozdrażnienie, łatwe powstawanie siniaków i wolne gojenie się ran, sucha i swędząca skóra czy mrowienie w stopach.


Czynniki zwiększające ryzyko cukrzycy:

- nadwaga, otyłość
- niewłaściwa dieta
- cukrzyca w rodzinie
- wiek - powyżej 40 lat
- udar, zawał serca

Cukrzyca zaliczana jest do grupy chorób metabolicznych, wynikających z zaburzenia procesów przemiany materii. W przypadku cukrzycy zakłócenia związane są z gospodarką cukrową.

 

Mateusz Kaczyński

02.12.2016
Mikołajki - czas obdarowywaniaTradycyjnie już 6 grudnia, w dzień ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzimy Mikołajki. Nocą z 5 na 6 grudnia rodzice podkładają dzieciom prezenty - najczęściej książki, słodycze, owoce i... rózgi - pod poduszkę albo chowają je w skarpecie czy bucie. Współcześnie wspomnienie Mikołaja z Miry zachowało się jedynie w kościele, a pop kultura lansuje postać starszego mężczyzny z długą białą brodą, który wędruje w saniach ciągniętych przez renifery oraz zakrada się przez komin, by wręczyć grzecznym dzieciom podarki. Taki Mikołaj jest bohaterem filmów, bajek oraz eventów organizowanych w centrach handowych i na ulicach. Patrząc na starszego pana w czerwonym kubraczku, nie uzmysławiamy sobie, że Mikołaj uważany był przez stulecia za patrona marynarzy, rybaków, flisaków, bednarzy, cukierników, kupców, młynarzy, rolników, piekarzy, piwowarzy, a także notariuszy i sędziów, jak też panien na wydaniu, mieszczan, ubogich, dzieci, uczniów. I nawet jeśli ta jego opiekuńcza rola straciła aktualność, nadal jest - jak mówił papież Jan Paweł II - patronem daru człowieka dla człowieka.

 

Z okazji Mikołajek personel Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej życzy wszystkim przede wszystkim zdrowia i radości życia, u której podstaw leży między innymi umiejętność dawania i przyjmowania darów - przyjaźni, miłości, czasu.

 

I w Mikołajkowym prezencie ofiarowujemy naszym czytelnikom słowa Tadeusza Gadacza, filozofa, znawcy religii, współpracownika ks. Józefa Tischnera, profesora: (...) należy uczyć się od siebie. Trzeba obserwować siebie. Jeśli coś przynosi nam przyjemność, to mamy sygnał, że jesteśmy na najlepszej drodze. Myślę o przyjemności, która jest zwykłą ludzką radością. Każda praca męczy, ale są prace, które nam dają satysfakcję czy poczucia spełnienia. Trzeba tego szukać. Sprawdzać na jakiej drodze się spełniam.

 

 

 

29.11.2016
Trudy i znoje ery siedzącego trybu życia

Trudne jest życie dorosłego człowieka. Za oknem słońce i lato, a On… w pracy przed komputerem. Na podwórku trwa złota, polska jesień, a On…  także na fotelu w biurze. Dzieci pierwszy raz w tym roku jeżdżą na sankach, a On? Zgadnij! 

Po kilku godzinach spędzonych w jednej pozycji doskwiera ból kręgosłupa, sztywna szyja, płytki oddech... A sylwetka coraz bardziej przypomina Dzwonnika z Notre Dame niż modela z telewizji. Trudy i znoje ery siedzącego trybu życia dopadają wielu z nas.

Dla większości z nas, niewolników biurowych foteli, los przygotował katorgę, obejmującą ciągły ból, ograniczenie zdolności ruchowych… ogólne problemy zdrowotne z oddechem, żylakami, układem trawiennym. Same przyjemności, prawda? Ale to nie wszystko. Do zestawu możemy jeszcze dołączyć otyłość, cellulit, zaparcia, zaburzenia przepływu krwi… Lista jest naprawdę długa.

A mówiono, że przyjemnie będzie pracować umysłowo. Posiedzi człowiek trochę, nie spoci się za bardzo. Cóż, mama natura się nie zgadza. Tryb ten - idealny być może dla homo kanopus - zupełnie nie sprawdza się przy homo sapiens. Miliony lat ewolucji zaprogramowały nas jako istoty pozostające w ciągłym ruchu, przerywanym tylko na krótkie chwile snu i jedzenia. Nikt oczywiście nie proponuje powrotu do biegania po lasach i polowania na dziki, ale przy wyborze naszego trybu życia musimy brać pod uwagę biologię i anatomię naszego ciała. Gdy przyjmujemy siedzącą pozycję, na nasz kręgosłup działa o wiele większa siła niż w czasie chodzenia. Taka sylwetka w dłuższej perspektywie czasu osłabia mięśnie utrzymujące kręgosłup w odpowiednie pozycji, prowadząc do zmian zwyrodnieniowych. Nie oszukujmy, nie zmienimy całego naszego życia z powodu bólu pleców. Możemy natomiast zniwelować tego negatywne skutki.

Co możemy w takim razie zrobić? Przede wszystkim zaopatrzyć się w wygodny i dopasowany fotel. Bardzo często spędzamy większość naszego dnia na krzesłach, które wręcz wymuszają na nas niezdrową sylwetkę. Całkiem skutecznym rozwiązaniem mogą być też poduszki terapeutyczne, które kładziemy bezpośrednio na fotelu. Drugą bardzo istotną kwestią jest przybranie odpowiedniej, wyprostowanej sylwetki. Doskonale wiemy, jak to może być irytujące po wielu godzinach siedzenia w tej samej pozycji… co innego niestety nam nie pozostaje.

Kolejną bardzo istotną „pomocą” dla naszych bolących pleców mogą być ćwiczenia, zarówno te rozciągające konkretne partie kręgosłupa, jak i te wzmacniające mięśnie. Skuteczne mogą być na przykład „kocie grzbiety”, przyciąganie kolan do tułowia czy rozluźnianie karku i szyi. Warto poćwiczyć kilka minut nie tylko w domu, ale także w czasie kilkuminutowych przerw od pracy.

Co zrobić, jak już boli i nie chce przestać? Iść do lekarza. Nasz tryb życia może zaszkodzić naszemu kręgosłupowi na setki sposobów, a remedium znaleźć potrafi jedynie specjalista. Niestety, nasze ciało to idealny przykład zasady mówiącej, że zdecydowanie łatwiej jest coś zepsuć, niż to później naprawić. 

Mateusz Kaczyński

 

Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej zaprasza do gabinetu neurochirurgicznego. Więcej>

Gabinet neurochirurgiczny zajmuje się kwalifikacją do zabiegów neurochirurgicznych oraz opieką pooperacyjną. 

Lekarze przyjmujący w gabinecie:

doc. dr hab. n. med. Stanisław Hendryk - specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii - więcej>

dr n. med. Tomas Nytra –  specjalista neurochirurgii  - więcej>
dr n. med. Wiesław Szydlik 
- specjalista neurochirurgii  i neurotraumatologii - więcej>
lek. med. Łukasz Janeczko 
- specjalista neurochirurgii  więcej>

09.11.2016
Dieta na odporność
31.10.2016
Dzień Wszystkich Świętych – pozwól sobie na refleksję
27.10.2016
Porady dietetyka na jesienne chłody
13.10.2016
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi
10.10.2016
Co znaczy tak naprawdę zdrowy tryb życia?
21.09.2016
Lekarz też człowiek... odcinek dziewiąty: Tomas Nytra, specjalista neurochirurgii - nigdy nie trzeba tracić nadziei, nawet w najgorszych sytuacjach.
19.09.2016
Symptomy choroby Alzheimera
02.09.2016
Spać i się wyspać...
30.08.2016
Zdrowy uczeń...
26.08.2016
Czy wiesz, co jesz?
14.08.2016
Współczesna plaga - ból pleców
31.07.2016
Kiedy bolą stawy...
12.07.2016
Wakacje, wakacje...
04.07.2016
Pokolenie SMS - czy od telefonu komórkowego można się uzależnić?
24.06.2016
Zapraszamy do zwiedzania Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej z powietrza!
21.06.2016
Partnerzy Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
05.06.2016
Śpij dobrze!
31.05.2016
1 czerwca – na Dzień Dziecka podaruj zdrowie!
31.05.2016
Rzuć palenie i oddychaj pełną piersią!
23.05.2016
Operacje bariatryczne zmieniają życie!
05.05.2016
Europejski Dzień Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych
27.04.2016
Jesteś tym, co jesz
21.04.2016
Wiosna, wiosna, ach to ty!
18.04.2016
Pamiętaj, jaki spokój może być w ciszy
10.04.2016
11 kwietnia - Światowy Dzień Osób z Chorobą Parkinsona
07.04.2016
7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia
26.03.2016
Święta Wielkanocne
15.03.2016
Zadbaj o swój mózg - trwa Światowy Tydzień Mózgu
07.03.2016
Wiosenne porządki
25.02.2016
Zapraszamy na spotkanie z drem n. med. Tadeuszem Denkowskim: "Od harcerza do więźnia Mokotowa"
23.02.2016
Uwaga, depresja!
22.02.2016
Bielskie Pogotowie Ratunkowe dziękuje za współpracę podczas Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym
17.02.2016
Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym na zdjęciach
10.02.2016
11 lutego - Światowy Dzień Chorego
08.02.2016
Dbaj o zdrowie - skorzystaj z porad dietetyka klinicznego Pani Urszuli Paszek
01.02.2016
Dbaj o zdrowie - zalety szczupłej sylwetki
28.01.2016
Filmowa relacja z XI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym
27.01.2016
Trwają XI Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, których partnerem jest Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej.
17.01.2016
Lekarz też człowiek... odcinek ósmy: lek. med. Jacek Korzonkiewicz (specjalista chirurgii dziecięcej) - każdy dzień przynosi nowe wyzwania.
10.01.2016
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej partnerem Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym
10.01.2016
Zimowe przyjemności
28.12.2015
Lekarz też człowiek... odcinek siódmy: lek. med. Andrzej Mincewicz (specjalista anestezjologii) - chciałbym być podróżnikiem i odkrywcą.
21.12.2015
Kolorowa kraina małego pacjenta
21.12.2015
Świąteczne życzenia
14.12.2015
Lekarz też człowiek... odcinek szósty: dr n. med. Grzegorz Kowalski - ważni dla mojego życia zawodowego byli chirurdzy, profesorowie, u których się szkoliłem.
03.12.2015
Nie możesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Skorzystaj z pomocy dietetyka klinicznego w CMR.
26.11.2015
Kiedy doskwiera ból... odwiedź Gabinet Leczenia Bólu - akupunktury i akupresury
23.11.2015
Zachowaj zdrowie jesienią.
15.11.2015
Dobra dieta na listopad.
06.11.2015
Aby zdrowo żyć - zapraszamy do gabinetu dietetyka klinicznego
03.11.2015
Leczenie otyłości - bariatria w CMR
26.10.2015
Światowy Dzień Walki z Otyłością
20.10.2015
Lekarz też człowiek... odcinek piąty: lek. med. Anna Psurek-Gogol (specjalista endokrynologii) - u lekarzy cenię najbardziej kompetencję, empatię i pokorę.
09.10.2015
Tajemnice sali operacyjnej - sesja zdjęciowa w CMR
18.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek czwarty: lek. med. Maciej Król - najbardziej koncentruję się na pacjentach bezradnych, zagubionych, nie potrafiących się poruszać w obszarze medycyny
16.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek trzeci: Lilia Karevych - największym odkryciem była dla mnie medycyna Dalekiego Wschodu
08.09.2015
Zapraszamy do gabinetu terapii manualnej i masażu
03.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek drugi: lek. med. Sławomir Zeman - najważniejszą cechą u lekarza jest miłość i otwarte serce na drugiego człowieka
26.08.2015
Ludzie CMR po pracy: Robert Sirek i jego pasja: motocyklowe wyprawy
24.08.2015
Lekarz też człowiek... odcinek pierwszy: dr n. med. Roman Pawlas - jestem w stanie ducha lekkim i ulotnym
17.08.2015
Wywiad z drem n. med. Romanem Pawlasem - medycyna jest zaborczą kochanką, wymaga wyrzeczeń i poświęceń...
06.08.2015
Artykuł dr n. med. Janusz Sirka w magazynie "Life" na temat metod rekonstrukcji piersi po mastektomii
06.08.2015
Mam raka - rozważam zabieg rekonstrukcji piersi po mastektomii
28.07.2015
Kiedy zaatakuje nas kleszcz...
02.07.2015
Chrapanie i bezdech senny – leczenie w CMR
24.06.2015
Kochanego ciała nigdy dość? Leczenie otyłości w CMR
26.05.2015
Szpital CMR sponsorem katalogu wystawy „Była taka drużyna...”
15.02.2015
Krótka wędrówka po Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
15.11.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej "Szpitalem bez bólu"
30.10.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej nagrodzony Gazelą Biznesu 2013
12.09.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej zaprasza do nowej siedziby przy alei Armii Krajowej 180 w Bielsku-Białej
23.08.2014
Uroczyste otwarcie nowego budynku Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
10.06.2014
Budowa nowego budynku szpitalnego CMR zbliża się do końca
02.06.2014
Fotograficzna historia budowy Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
07.08.2013
Zakończenie rekrutacji na stanowisko pielęgniarki anestezjologicznej
06.08.2013
"Rekonstrukcja piersi poprawia humor"
05.08.2013
Zapytanie ofertowe
27.06.2013
OFERTA PRACY
26.06.2013
CMR wspiera inicjatywy społeczne
26.02.2013
Wiosna na obcasach
25.02.2013
Wiosna, wiosna, ach to ty!
22.01.2013
Na stoku...
22.01.2013
Zapraszamy na szkolenie "Zespół metaboliczny i chirurgiczne leczenie otyłości – epidemii XXI wieku"
14.01.2013
Na narty czas...
06.01.2013
Polecamy na styczniowy wieczór
18.12.2012
Leniuchowanie - dla zdrowia
16.12.2012
Trzy razy więcej ludzi umiera z powodu otyłości niż przez niedożywienie
04.12.2012
Statystyki straszą: niemal co 5 chłopiec i co 7 dziewczynka cierpią w Polsce na otyłość
18.11.2012
Skuteczny sposób na zdrowie i smukłą sylwetkę - aqua aerobic
03.11.2012
Listopad – miesiąc walki z cukrzycą
24.10.2012
Światowy Dzień Walki z Otyłością
23.10.2012
PROBLEMY Z WAGĄ...
15.10.2012
Szpital współorganizatorem biesiady rodzinnej!
15.10.2012
Jesienna dieta - na zdrowie
02.10.2012
Rozpoczęła się budowa nowej siedziby
01.10.2012
Zapytanie ofertowe
26.09.2012
Złota polska jesień - na zdrowie!
26.09.2012
Wypijmy na zdrowie - rozgrzewające napoje na jesień
30.08.2012
Taniec - tańczmy na zdrowie
09.08.2012
Muzyka - słuchajmy na zdrowie
09.08.2012
Czekolada - jedzmy na zdrowie
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - wino
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - ocet
09.07.2012
Zawsze ruch...
30.06.2012
Ta dokuczliwa alergia...
30.06.2012
Życiodajny oddech
18.06.2012
Kiedy upał daje w kość
05.06.2012
Zrowy duch, zdrowe ciało...
04.06.2012
Zadbaj o swój mózg
04.05.2012
Kobiety kochają szpilki
15.04.2012
Kwiecień plecień... wiosenne zmęczenie
10.04.2012
Spodziectwo - co to za wada?
22.03.2012
Chirurgia laparoskopowa przewodu pokarmowego - warsztaty dla lekarzy
21.03.2012
Światowy Dzień Zespołu Downa
02.03.2012
Zdrowie kobiety
02.03.2012
Nowy chirurg dziecięcy w CMR
20.02.2012
Ciała obce w drogach oddechowych
23.01.2012
Kiedy dziecko boli brzuch...
19.01.2012
Dlaczego diety nie działają...
19.01.2012
Zaproszenie na kurs medyczny "Ostre, pilnie wymagające interwencji chirurgicznej zachorowania u dzieci"
28.12.2011
Kiedy ręce drżą..
13.12.2011
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia...
12.12.2011
Kiedy wciąż chce się spać...
01.12.2011
Artroskopia
01.12.2011
Atroskopia... trudne słowo
03.11.2011
Z pasji... nie do medycyny:)
30.10.2011
Osteoporoza...
30.10.2011
Kiedy boli głowa...
11.10.2011
Sposób na jesień
10.10.2011
Szpital współorganizatorem festynu!
18.09.2011
Problemy z wagą...
11.09.2011
O jesieni! ... jesieni! ... jesieni...
03.09.2011
Coś do posłuchania...
03.09.2011
Kiedy boli pięta...
16.08.2011
Kiedy boli brzuch...
09.08.2011
Coś do poczytania...
01.08.2011
Na wakacje w dobrym nastroju?
29.07.2011
Podobno mamy lato...
24.07.2011
Kongres Euroanaesthesia 2011
11.07.2011
Kiedy masz nadciśnienie tętnicze...
11.07.2011
Pacjent ma prawo do bezpiecznego znieczulenia
07.07.2011
Kiedy boli bark... pacjenci pytają
04.07.2011
Kiedy boli bark...
27.06.2011
Kiedy nogi szpecą żylaki...
14.06.2011
XXXIV Dni Ortopedyczne w relacji dra n.med Romana Pawlasa
07.06.2011
Szansa dla chorych na zwyrodnienie stawów
24.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej, reprezentowany przez prezesa Roberta Sirka, uczestniczył w I Kongresie Szpitali Prywatnych.
19.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej jest na Facebooku!
26.03.2011
Zakończyła się konferencja naukowo-szkoleniowa "Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej"
26.03.2011
Nowy sprzęt medyczny w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
13.03.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej laureatem rankingu "Diamenty Forbesa 2011"
13.02.2011
Zapraszamy lekarzy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”, która odbędzie się 26 marca 2011 r. w Park Hotel Vienna w Bielsku-Białej, ul. Bystrzańska 48, sala konferencyjna na 5 piętrze.
13.02.2011
30 stycznia 2011 r. Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej był bohaterem profesjonalnej sesji fotograficznej. Zapraszamy do galerii zdjęć naszego szpitala autorstwa fotografików Ewy i Adama Sowów.
13.02.2011
Zaproszenie doc. dra hab. n. med. Mariusz Wyleżoła, członka Komitetu Naukowego konferencji „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”.
pulmonologiczne-cmrChirurgiczne leczenie otyłościBariatric surgeryRekonstrukcje piersiLeczenie zespołu bezdechów sennychDiagnostyka nowotworów głowy i szyiMałoinwazyjne leczenie dyskopatiiPoradni chirurgii dziecięcej
Copyright 2015 CMR, wszelkie prawa zastrzeżone. | Dane spółki | Polityka prywatności |wykonanie: webcreation.pl | dwacreo.pl | zdjęcia: adamsowa.com |