Facebook
Google Plus
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
al. Armii Krajowej 180, 43-316 Bielsko Biała

Historia naszej placówki sięga 1990 r.

W 2014 r. zakończyliśmy budowę
nowoczesnego budynku szpitalnego.

Realizujemy świadczenia w poradniach
specjalistycznych oraz oddziałach
szpitalnych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i odpłatnie.

Forbes TUV NFZ
CMR - slider
Świadczenia refundowane
REJESTRACJA do poradni:
chirurgii dziecięcej, ogólnej, plastycznej
i urazowo-ortopedycznej oraz otolaryngologicznej

poniedziałek - piątek od 8.00 do 20.00
tel: 33/ 816 33 00, 33/ 816 33 01
lub osobiście w naszej placówce.
POLECAMY
 

AKTUALNOŚCI

26.08.2016
Czy wiesz, co jesz?

Popularne powiedzenie mówi, że jesteśmy tym, co jemy. Można dodać, że to co jemy ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. 


Dr Ewa Dąbrowska pisze: „To my sami często przyczyniamy się do powstawania chorób, przez spożywanie nienaturalnych biologicznie pokarmów: zbyt obfitych, sztucznie przetworzonych, pozbawionych niezbędnych mikroelementów, witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych, zanieczyszczonych chemią. Takie odżywianie narusza prawa Natury i zaburza równowagę. Organizm traci zdolność samooczyszczania, a tym samym samoobrony”.

 

Do pełni zdrowia potrzebujemy naturalnego, pełnowartościowego pokarmu, snu, ruchu, miłości i poczucia sensu życia. Te elementy zapewniają harmonię. Równowagę w organiźmie burzą stres, złe emocje, dieta pozbawiona witamin i mikroelementów, a zawierająca alergeny i toksyny, siedzący tryb życia.

Dlatego, jak mówi Pani Urszula Paszek, dietetyk kliniczny w CMR, powinniśmy czytać etykietki na towarach, by unikać składników i dodatków niekorzystnych dla naszego organizmu. Na etykietkach podawane są konserwanty, barwniki, składniki odżywcze, tłuszcze i cukry. Nasze organizmy nie są dostosowane do rozkładania i trawienia tak wielu sztucznych dodatków.

 

 Wiele produktów dostępnych na sklepowych półkach zawiera chemiczne dodatki smakowe, zapachowe, barwniki i konserwanty. W procesie przetwarzania czy rafinacji pozbawiana jest natomiast mikroelementów, witamin, błonnika, enzymów. Przykładem jest biały ryż.

 

Cytując wspomnianą Panią Urszulę Paszek: "W procesie obróbki brązowy ryż, by powstał z niego biały, jest pozbawiany wielu składników. Niszczone są mniej więcej dwie trzecie witaminy B3, 80% witaminy B1, 90% witaminy B6, 60% żelaza, oraz magnez, fosfor i błonnika. Ryż biały staje się czystą skrobią, pozbawioną początkowo zawartych w nim tak cennych dla zdrowia składników. Dlatego często „wzbogaca się ”go żelazem i witaminami B1 i B 3. W pozostałe składniki jest jednak w dalszym ciągu ubogi".

 

Zdrowa dieta nie jest cudownym lekiem na wszystkie choroby, ale uwalnia samoleczące mechanizmy organizmu lub wspomaga leczenie. Zła dieta może być natomiast powodem wielu chorób.

 

Osoby zainteresowane poprawieniem jakości życia, także w chorobie, zapraszamy do gabinetu dietetyka klinicznego w CMR.

 

Gabinet dietetyka klinicznego w CMR zajmuje się poradnictwem żywieniowym oraz układaniem jadłospisów dla osób z problemami zdrowotnymi, m.in. schorzeniami przewodu pokarmowego (choroby trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego, żołądka), chorobami metabolicznymi (hipercholesterolemie, cukrzyca, dna moczanowa, otyłość), chorobami układu sercowo–naczyniowego, chorobami reumatycznymi, autyzmem.

 

Więcej>

 

14.08.2016
Współczesna plaga - ból pleców

Bóle pleców, krzyża, klatki piersiowej, ramion, szyi, są współczesną plagą. Bywają skutkiem urazów, stanów zapalnych, chorób nowotworowych i wad wrodzonych, ale w większości przypadków są efektem braku ruchu, siedzącego trybu życia i niewłaściwej postawy podczas wykonywania codziennych czynności, jak choćby jazda samochodem, noszenie zakupów, przestawianie ciężkich przedmiotów czy praca przy komputerze. Dotyka często kobiet w ciąży, osoby otyłe i będące pod wpływem przewlekłego stresu oraz pracujące w pozycji siedzącej, jak też uprawiające sport.

Przewlekły ból towarzyszy takim chorobom, jak np. choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dyskopatia, czyli przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego.

 

Zmiany chorobowe albo przeciążenie kręgosłupa dają różne objawy. Ból w okolicy krzyża albo w pasie promienieniujący do nóg czy pośladków, mrowienie bądź drętwienie nóg wskazują na przeciążenie odcinka lędźwiowo-krzyżowego, będące wynikiem np. długiego siedzenia w złej pozycji. Ból krzyża może być również oznaką pogorszenia stanu psychicznego, wynikającego z przewlekłego stresu (wówczas odruchowo napinamy mięśnie - w tym mięśnie pleców i karku) lub depresji.

 

Ból i zawroty głowy oraz towarzyszące mu nudności, szumy uszne, nadwrażliwość na światło, zapachy i dźwięki, pogorszenie widzenia mogą wskazywać na problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa w wyniku złej pozycji podczas spania albo wielogodzinnego siedzenia z pochyloną głową. Ból szyi promieniuje na kark i ramiona, powodując sztywność i uczucie dyskomfortu.

 

Przeciążenia piersiowego odcinka kręgosłupa może objawiać się bólem w okolicy mostka promieniującym do szyi, barku, pleców i nasilającym się podczas wdechu, kaszlu, chodzenia.

 

Wszystkie utrzymujące się więcej niż dwa tygodnie lub  ostre dolegliwości bólowe należy skonsultować z lekarzem, przede wszystkim ortopedą. Trzeba też pamiętać, że ból kręgosłupa może sygnalizować  inne schorzenia, które dotknęły organizm.

 

CMR

W Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej funkcjonuje oddział szpitalny chirurgii urazowo-ortopedycznej, poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej świadcząca usługi w ramach NFZ oraz odpłatne gabinety specjalistyczne chirurgii urazowo-ortopedycznej zajmujące się diagnostyką i leczeniem urazów i chorób układu kostno-stawowego oraz kwalifikacją do zabiegów operacyjnych. Pacjenci CMR mogą skorzystać z konsultacji lekarskiej lub zabiegu operacyjnego u wybitnych specjalistów ortopedii i traumatologii: dra n. med. Romana Pawlasa, lek. med. Macieja Króla, lek. med. Tomasza Tomana.

 

W CMR wykonywane są zabiegi artroskopowe stawów  kolanowego, barkowego, łokciowego, nadgarstka i skokowego, oraz artroskopowe leczenie uszkodzeń łękotek i więzadeł krzyżowych stawu kolanowego i chrząstki stawowej. CMR przeprowadza także  operacje korekcyjne wad wrodzonych, będących efektem chorób zapalnych, metabolicznych i nabytych narządów ruchu, w tym deformacji rąk i stóp. W Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej wykonywane są też zabiegi inwazyjne i małoinwazyjne, np. leczenia dyskopatii i zespołów bólowych kręgosłupa za pomocą wieloprofilowego systemu laserowego LISA-Sphinx 60 i podglądu radiologicznego Simens Siremobil Compact L.

 

Zobacz również:

31.07.2016
Kiedy bolą stawy...

Coraz częście do lekarza ortopedy zgłaszają się pacjenci, zarówno młodzi, jak i w starszym wieku, z powodu bólu stawów. Bywa, że powodem bólu jest uraz, do którego doszło podczas uprawiania sportu, np. jazdy na rowerze, biegu, gry w piłkę, albo przeciążenie nadmiarem ćwiczeń. Często jednak przyczyną kłopotów ze stawami jest nadwaga, siedzący tryb życia, zachowywanie niewłaściwej postawy, np. garbienie się podczas siedzenia, stania lub chodzenia, skutkujące bólem karku, pleców i ramion, albo stres powodujący sztywność mięśni. Uszkodzony staw ogranicza, a nawet uniemożliwia codzienną aktywność i - nieleczony - skutkuje poważnymi konsekwencjami.

 

Bóle stawów towarzyszą także chorobom, takim jak: choroba zwyrodnieniowa, ropne czy reumatoidalne zapalenie, choroby endokrynologiczne, metaboliczne, borelioza oraz grypa, różyczka, świnka, ospa wietrzna.

 

Dbajmy o stawy

Chore stawy to ból i niepełnosprawność, dlatego należy o nie dbać. Pozytywnie na ich stan wpływa ruch, szczególnie ćwiczenia rozciągające oraz ćwiczenia w wodzie, choćby pływanie, a także unikanie przeciążeń i powtarzających się, monotonnych lub - odwrotnie - gwałtowanych ruchów, jak dźwiganie ciężkich zakupów, pisanie na klawiaturze komputera, spanie na zbyt twardym lub zbyt miękkim materacu, chodzenie na szpilkach, gra w tenisach, nagłe uskoki...

Dolegliwości łagodzą zabiegi, jak hydroterapia, balneoterapia, krioterapia, prądy diadynamiczne, magnetoterapia, laser. Istotne są również odpowiednia dieta zawierająca dużo wapnia i witamin (zwłaszcza witaminy D) oraz unikanie długotrwałego stresu, którego efektem jest napięcie mięśni. Jeśli nie pomagają terapia farmaceutyczna, dobrze dobrane ćwiczenia mięśni, zabiegi fizykoterapeutyczne, zwiększające zakres ruchu w stawie, zmniejszające stan zapalny i poprawiające ukrwienie tkanek, jako ostatnia możliwość pozostaje zabieg chirurgiczny.


Artroskopia

Obecnie skuteczną ortopedię trudno sobie wyobrazić bez artroskopii. Jest ona zabiegiem chirurgicznym polegającym na badaniu wnętrza stawu za pomocą wziernika z kamerą wideo, co pozwala na określenie przyczyny bólu, obrzęku lub stanu zapalnego. Za pomocą artroskopii można dokonać rekonstrukcji uszkodzonych elementów stawu, pobrać próbki tkanek albo usunąć luźne części tkanki, kości lub chrząstki w stawie. Najczęściej wykonuje się artroskopię stawu kolanowego, ale także stawu barkowego, biodrowego, skokowego, łokciowego, nadgarstka. W zabiegu metodą artroskopii ryzyko infekcji jest mniejsze niż w przypadku tradycyjnej operacji, a blizny po małych nacięciach są mniej widoczne. Także rekonwalescencja przebiega krócej.


Wskazaniami do artroskopii są przeciążenia i urazy stawów różnego pochodzenia, obrzęki, zwyrodnienia, złamania, torbiele, niestabilności ruchów w stawach, reumatoidalne zapalenie stawów, nowotwory w obrębie stawów, przewlekłe dolegliwości bólowe.

 

Artroskopia trwa od 30 minut. Przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Chirurg wykonuje dwa małe nacięcia, przez które wkłada do stawu artroskop z układem optycznym, umożliwiającym jego podgląd na monitorze, oraz przyrządami chirurgicznymi. Po zakończonym zabiegu usuwa artroskop i narzędzia, a na nacięcia zakłada małe szwy i osłania je opatrunkiem. Artroskopia jest wykonywana w trybie jednodniowym. Nacięcia są zwykle bezbolesne, ale przez parę tygodni po zabiegu występuje czasem obrzęk i dyskomfort w obrębie stawu. Lekarz może zalecić odciążenie stawu przez krótki czas po artroskopii oraz odpowiednio dobraną rehabilitację.

Miniaturyzacja optyk i narzędzi daje możliwość wizualizacji małych stawów w obrębie nadgarstka, ręki i stopy dotychczas niedostępnych dla endoskopii i skutecznego leczenia wielu schorzeń tam spotykanych najczęściej o podłożu reumatoidalnym i urazowym, powodujących bóle i ograniczenie ruchomości. Mikroartroskopia – zwłaszcza w reumatologii - pozwala na śródoperacyjne badanie mikroskopijne błony maziowej, ułatwiając ocenę patologii i skuteczności leczenia farmakologicznego. Obecnie artroskopia wkracza w nowe obszary przestrzeni anatomicznych, gdzie pod kontrolą optyki wykonuje się odbarczenia i rekonstrukcje tkanek, jak np. nerwów i ścięgien w obrębie ręki. (dr n. med. Roman Pawlas)

W Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku Białej poza standardowymi zabiegami w zakresie  ortopedii i traumatologii wykonuje się szereg specjalistycznych operacji mikrochirurgicznych i plastycznych ręki i stopy z odtwarzaniem funkcji po urazach i deformacjach reumatoidalnych oraz rekonstrukcji artroskopowych, obejmujących zwłaszcza chirurgię łokcia i barku. W tym ostatnim przypadku, w oparciu o 20-letnie doświadczenie szpital dysponuje skutecznymi metodami leczenia nawrotowej niestabilności stawu ramiennego po urazowym i nawykowym zwichnięciu.

 

 

Zobacz także

Gabinet chirurgii ortopedyczno-urazowej> 

12.07.2016
Wakacje, wakacje...

Za oknem świeci letnie słońce, stąd też zamiast skupiać się na pracy coraz częściej odpływamy myślami w stronę plaży, gór i słodkiego lenistwa. To znak, że zaczął się sezon wakacyjny! Ale przed spakowaniem walizki i wyruszeniem w podróż warto przygotować się tak, aby wymarzony wypoczynek nie zmienił się w zdrowotny koszmar.

Nie, nie chodzi o demonizowanie. 99 na 100 wyjazdów wakacyjnych odbywa się bez większych problemów, pomijając może spalenie słońcem i debet na karcie kredytowej. Czasem jednak zdarzają się sytuację, które mogą zmienić naszjedyny w roku wypoczynek w źródło frustracji i dodatkowych kosztów. Często są to rzeczy drobne, jak alergia na egzotyczne rośliny czy dzień spędzony na „tronie” z powodu lokalnego jedzenia. Innym razem niestety, nasze problemy mogą się okazać dużo poważniejsze. Tropikalna choroba lub wypadek mogą nie tylko zrujnować wakacje, ale również zagrozić naszemu zdrowiu i finansom.

Warto więc przed każdą podróżą odpowiednio się przygotować, by nic nie przeszkadzało nam w cieszeniu się zasłużonym wypoczynkiem. W końcu wakacje mamy raz w roku.
Przygotowanie od strony „zdrowotnej” do urlopu nie wymaga od nas wiele. Wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i poświęcenie zaledwie kilka godzin, by zabezpieczyć się i uniknąć wielu możliwych, zdrowotnych nieprzyjemności. Niestety wielu z nas zapomina o tym, wydawałoby się podstawowym, elemencie wakacyjnych przygotowań i późnie płaci za to słoną cenę. Co zrobić, by nie spędzać swojego urlopu w kolejce do szpitala.


Apteczka
Nawet jadąc na zorganizowane wakacje, warto wziąć ze sobą swoją własną, podręczną apteczkę. Dobrze przygotowany zestaw pierwszej pomocy nie waży zbyt wiele, ani nie zabiera dużo miejsca, a może oszczędzić nam sporo zmartwień i czasu. Apteczka przyda się zarówno w błahych sytuacjach, taki jak zranienie ręki czy ukąszenie owada, ale i w przypadku dużo poważniejszych problemów, gdy dostęp do pomocy medycznej jest ograniczony. W jej skład powinny wchodzić w pierwszej kolejności różnego rodzaju środki opatrunkowe. Poza tym przydają się również leki przeciwbólowe, środki na problemy żołądkowe oraz coś na przeziębienie. Każda z tych teoretycznie drobnych rzeczy może zepsuć nasze wakacje. Pozostałe elementy apteczki zależą od miejsca, w które się wybieramy. W większości przypadków przydają się środki przeciw ukąszeniom owadów i maść na poparzenia słoneczne. Ciężko cieszyć się wakacjami i słońcem, gdy z nas płatami schodzi skóra. Nie zapominajmy również o lekach związanych z naszymi osobistymi schorzeniami.


Ubezpieczenie
Nie tak istotne w krajach Unii Europejskiej, jednak gdy opuszczamy zjednoczoną Europę może ocalić nas od bankructwa. Nawet drobne kłopoty zdrowotne mogą nas kosztować za granicą astronomiczne pieniądze. Warto wydać na wczasy te kilka złotych więcej i mieć pewność, że w razie wypadku dostaniemy najlepszą możliwą opiekę medyczną w szpitalu. W większości ubezpieczeń turystycznych zawarty jest również transport do kraju. To szczególnie istoty przy wielu, typowo wakacyjnych kontuzjach.

Szczepienia
Nasze organizmy nie są uodpornione na wiele egzotycznych chorób. To co u „tubylca” wywoła jedynie katar, Europejczyka może wysłać na wiele dni do szpitala. Obecnie jedynym obowiązkowym szczepienie przy podróży do niektórych krajów świata jest szczepienie przeciwko żółtej febrze. Jednak w egzotycznych krajach, czeka na nas wiele więcej, groźnych chorób. Warto sprawdzić co czeka na nasz na miejscu i odpowiednio się zabezpieczyć.

 

Recepcja Szpitala CMR jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00. Rejestracja na konsultacje lekarskie jest możliwa telefonicznie: 33 488 50 55, 668 550 185, lub osobiście:  w Recepcji Szpitala CMR przy alei Armii Krajowej 180.

 

 

04.07.2016
Pokolenie SMS - czy od telefonu komórkowego można się uzależnić?
24.06.2016
Zapraszamy do zwiedzania Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej z powietrza!
21.06.2016
Partnerzy Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
05.06.2016
Śpij dobrze!
31.05.2016
1 czerwca – na Dzień Dziecka podaruj zdrowie!
31.05.2016
Rzuć palenie i oddychaj pełną piersią!
23.05.2016
Operacje bariatryczne zmieniają życie!
05.05.2016
Europejski Dzień Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych
27.04.2016
Jesteś tym, co jesz
21.04.2016
Wiosna, wiosna, ach to ty!
18.04.2016
Pamiętaj, jaki spokój może być w ciszy
10.04.2016
11 kwietnia - Światowy Dzień Osób z Chorobą Parkinsona
07.04.2016
7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia
26.03.2016
Święta Wielkanocne
15.03.2016
Zadbaj o swój mózg - trwa Światowy Tydzień Mózgu
07.03.2016
Wiosenne porządki
25.02.2016
Zapraszamy na spotkanie z drem n. med. Tadeuszem Denkowskim: "Od harcerza do więźnia Mokotowa"
23.02.2016
Uwaga, depresja!
22.02.2016
Bielskie Pogotowie Ratunkowe dziękuje za współpracę podczas Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym
17.02.2016
Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym na zdjęciach
10.02.2016
11 lutego - Światowy Dzień Chorego
08.02.2016
Dbaj o zdrowie - skorzystaj z porad dietetyka klinicznego Pani Urszuli Paszek
01.02.2016
Dbaj o zdrowie - zalety szczupłej sylwetki
28.01.2016
Filmowa relacja z XI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym
27.01.2016
Trwają XI Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, których partnerem jest Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej.
17.01.2016
Lekarz też człowiek... odcinek ósmy: lek. med. Jacek Korzonkiewicz (specjalista chirurgii dziecięcej) - każdy dzień przynosi nowe wyzwania.
10.01.2016
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej partnerem Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym
10.01.2016
Zimowe przyjemności
28.12.2015
Lekarz też człowiek... odcinek siódmy: lek. med. Andrzej Mincewicz (specjalista anestezjologii) - chciałbym być podróżnikiem i odkrywcą.
21.12.2015
Kolorowa kraina małego pacjenta
21.12.2015
Świąteczne życzenia
14.12.2015
Lekarz też człowiek... odcinek szósty: dr n. med. Grzegorz Kowalski - ważni dla mojego życia zawodowego byli chirurdzy, profesorowie, u których się szkoliłem.
03.12.2015
Nie możesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Skorzystaj z pomocy dietetyka klinicznego w CMR.
26.11.2015
Kiedy doskwiera ból... odwiedź Gabinet Leczenia Bólu - akupunktury i akupresury
23.11.2015
Zachowaj zdrowie jesienią.
15.11.2015
Dobra dieta na listopad.
06.11.2015
Aby zdrowo żyć - zapraszamy do gabinetu dietetyka klinicznego
03.11.2015
Leczenie otyłości - bariatria w CMR
26.10.2015
Światowy Dzień Walki z Otyłością
20.10.2015
Lekarz też człowiek... odcinek piąty: lek. med. Anna Psurek-Gogol (specjalista endokrynologii) - u lekarzy cenię najbardziej kompetencję, empatię i pokorę.
09.10.2015
Tajemnice sali operacyjnej - sesja zdjęciowa w CMR
18.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek czwarty: lek. med. Maciej Król - najbardziej koncentruję się na pacjentach bezradnych, zagubionych, nie potrafiących się poruszać w obszarze medycyny
16.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek trzeci: Lilia Karevych - największym odkryciem była dla mnie medycyna Dalekiego Wschodu
08.09.2015
Zapraszamy do gabinetu terapii manualnej i masażu
03.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek drugi: lek. med. Sławomir Zeman - najważniejszą cechą u lekarza jest miłość i otwarte serce na drugiego człowieka
26.08.2015
Ludzie CMR po pracy: Robert Sirek i jego pasja: motocyklowe wyprawy
24.08.2015
Lekarz też człowiek... odcinek pierwszy: dr n. med. Roman Pawlas - jestem w stanie ducha lekkim i ulotnym
17.08.2015
Wywiad z drem n. med. Romanem Pawlasem - medycyna jest zaborczą kochanką, wymaga wyrzeczeń i poświęceń...
06.08.2015
Artykuł dr n. med. Janusz Sirka w magazynie "Life" na temat metod rekonstrukcji piersi po mastektomii
06.08.2015
Mam raka - rozważam zabieg rekonstrukcji piersi po mastektomii
28.07.2015
Kiedy zaatakuje nas kleszcz...
02.07.2015
Chrapanie i bezdech senny – leczenie w CMR
24.06.2015
Kochanego ciała nigdy dość? Leczenie otyłości w CMR
26.05.2015
Szpital CMR sponsorem katalogu wystawy „Była taka drużyna...”
15.02.2015
Krótka wędrówka po Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
15.11.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej "Szpitalem bez bólu"
30.10.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej nagrodzony Gazelą Biznesu 2013
12.09.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej zaprasza do nowej siedziby przy alei Armii Krajowej 180 w Bielsku-Białej
23.08.2014
Uroczyste otwarcie nowego budynku Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
10.06.2014
Budowa nowego budynku szpitalnego CMR zbliża się do końca
02.06.2014
Fotograficzna historia budowy Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
07.08.2013
Zakończenie rekrutacji na stanowisko pielęgniarki anestezjologicznej
06.08.2013
"Rekonstrukcja piersi poprawia humor"
05.08.2013
Zapytanie ofertowe
27.06.2013
OFERTA PRACY
26.06.2013
CMR wspiera inicjatywy społeczne
26.02.2013
Wiosna na obcasach
25.02.2013
Wiosna, wiosna, ach to ty!
22.01.2013
Na stoku...
22.01.2013
Zapraszamy na szkolenie "Zespół metaboliczny i chirurgiczne leczenie otyłości – epidemii XXI wieku"
14.01.2013
Na narty czas...
06.01.2013
Polecamy na styczniowy wieczór
18.12.2012
Leniuchowanie - dla zdrowia
16.12.2012
Trzy razy więcej ludzi umiera z powodu otyłości niż przez niedożywienie
04.12.2012
Statystyki straszą: niemal co 5 chłopiec i co 7 dziewczynka cierpią w Polsce na otyłość
18.11.2012
Skuteczny sposób na zdrowie i smukłą sylwetkę - aqua aerobic
03.11.2012
Listopad – miesiąc walki z cukrzycą
24.10.2012
Światowy Dzień Walki z Otyłością
23.10.2012
PROBLEMY Z WAGĄ...
15.10.2012
Szpital współorganizatorem biesiady rodzinnej!
15.10.2012
Jesienna dieta - na zdrowie
02.10.2012
Rozpoczęła się budowa nowej siedziby
01.10.2012
Zapytanie ofertowe
26.09.2012
Złota polska jesień - na zdrowie!
26.09.2012
Wypijmy na zdrowie - rozgrzewające napoje na jesień
30.08.2012
Taniec - tańczmy na zdrowie
09.08.2012
Muzyka - słuchajmy na zdrowie
09.08.2012
Czekolada - jedzmy na zdrowie
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - wino
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - ocet
09.07.2012
Zawsze ruch...
30.06.2012
Ta dokuczliwa alergia...
30.06.2012
Życiodajny oddech
18.06.2012
Kiedy upał daje w kość
05.06.2012
Zrowy duch, zdrowe ciało...
04.06.2012
Zadbaj o swój mózg
04.05.2012
Kobiety kochają szpilki
15.04.2012
Kwiecień plecień... wiosenne zmęczenie
10.04.2012
Spodziectwo - co to za wada?
22.03.2012
Chirurgia laparoskopowa przewodu pokarmowego - warsztaty dla lekarzy
21.03.2012
Światowy Dzień Zespołu Downa
02.03.2012
Zdrowie kobiety
02.03.2012
Nowy chirurg dziecięcy w CMR
20.02.2012
Ciała obce w drogach oddechowych
23.01.2012
Kiedy dziecko boli brzuch...
19.01.2012
Dlaczego diety nie działają...
19.01.2012
Zaproszenie na kurs medyczny "Ostre, pilnie wymagające interwencji chirurgicznej zachorowania u dzieci"
28.12.2011
Kiedy ręce drżą..
13.12.2011
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia...
12.12.2011
Kiedy wciąż chce się spać...
01.12.2011
Artroskopia
01.12.2011
Atroskopia... trudne słowo
03.11.2011
Z pasji... nie do medycyny:)
30.10.2011
Osteoporoza...
30.10.2011
Kiedy boli głowa...
11.10.2011
Sposób na jesień
10.10.2011
Szpital współorganizatorem festynu!
18.09.2011
Problemy z wagą...
11.09.2011
O jesieni! ... jesieni! ... jesieni...
03.09.2011
Coś do posłuchania...
03.09.2011
Kiedy boli pięta...
16.08.2011
Kiedy boli brzuch...
09.08.2011
Coś do poczytania...
01.08.2011
Na wakacje w dobrym nastroju?
29.07.2011
Podobno mamy lato...
24.07.2011
Kongres Euroanaesthesia 2011
11.07.2011
Kiedy masz nadciśnienie tętnicze...
11.07.2011
Pacjent ma prawo do bezpiecznego znieczulenia
07.07.2011
Kiedy boli bark... pacjenci pytają
04.07.2011
Kiedy boli bark...
27.06.2011
Kiedy nogi szpecą żylaki...
14.06.2011
XXXIV Dni Ortopedyczne w relacji dra n.med Romana Pawlasa
07.06.2011
Szansa dla chorych na zwyrodnienie stawów
24.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej, reprezentowany przez prezesa Roberta Sirka, uczestniczył w I Kongresie Szpitali Prywatnych.
19.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej jest na Facebooku!
26.03.2011
Zakończyła się konferencja naukowo-szkoleniowa "Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej"
26.03.2011
Nowy sprzęt medyczny w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
13.03.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej laureatem rankingu "Diamenty Forbesa 2011"
13.02.2011
Zapraszamy lekarzy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”, która odbędzie się 26 marca 2011 r. w Park Hotel Vienna w Bielsku-Białej, ul. Bystrzańska 48, sala konferencyjna na 5 piętrze.
13.02.2011
30 stycznia 2011 r. Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej był bohaterem profesjonalnej sesji fotograficznej. Zapraszamy do galerii zdjęć naszego szpitala autorstwa fotografików Ewy i Adama Sowów.
13.02.2011
Zaproszenie doc. dra hab. n. med. Mariusz Wyleżoła, członka Komitetu Naukowego konferencji „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”.
pulmonologiczne-cmrChirurgiczne leczenie otyłościBariatric surgeryRekonstrukcje piersiLeczenie zespołu bezdechów sennychDiagnostyka nowotworów głowy i szyiMałoinwazyjne leczenie dyskopatiiPoradni chirurgii dziecięcej
Copyright 2015 CMR, wszelkie prawa zastrzeżone. | Dane spółki | Polityka prywatności |wykonanie: webcreation.pl | dwacreo.pl | zdjęcia: adamsowa.com |