Facebook
Google Plus
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
al. Armii Krajowej 180, 43-316 Bielsko Biała

Historia naszej placówki sięga 1990 r.

W 2014 r. zakończyliśmy budowę
nowoczesnego budynku szpitalnego.

Realizujemy świadczenia w poradniach
specjalistycznych oraz oddziałach
szpitalnych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i odpłatnie.

Forbes TUV NFZ
CMR - slider
Świadczenia refundowane
REJESTRACJA do poradni:
chirurgii dziecięcej, ogólnej, plastycznej
i urazowo-ortopedycznej oraz otolaryngologicznej

poniedziałek - piątek od 8.00 do 20.00
tel: 33/ 816 33 00, 33/ 816 33 01
lub osobiście w naszej placówce.
POLECAMY
 

AKTUALNOŚCI

01.02.2016
Dbaj o zdrowie - zalety szczupłej sylwetki

Jednym z najpowszechniej występujących problemów zdrowotnych w Europie, również w Polsce, jest otyłość. Na leczenie  otyłości i jej powikłań przeznaczana jest znaczna część  budżetu przewidzianego na ochronę zdrowia. Otyłość i nadwaga mają negatywny wpływ na jakość życia, będąc powodem kompleksów i  wycofania społecznego, jak też problemów zdrowotnych, przyczyniając się do rozwoju wielu chorób przewlekłych, takich jak choroby układu krążenia i oddechowego, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób zwyrodnieniowych stawów oraz niektórych nowotworów złośliwych (choćby rak jelita grubego, rak piersi i rak gruczołu krokowego).

Badania wskazują, że problem ten dotyczy także dzieci - co siódme dziecko w wieku wczesnoszkolnym w Polsce ma nadmierną masę ciała, jak też 15–30%  nastolatków cierpi na otyłość albo nadwagę.

 

Otyłość występuje w przebiegu wielu chorób, częściej jednak jest wynikiem predyspozycji genetycznych, czynników psychologicznych oraz nieodpowiedniego trybu życia, w tym spożywania zbyt dużej ilości produktów wysokokalorycznych i zawierających duże ilości tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów oraz używek, jak też braku aktywności fizycznej.

 

GABINET DIETETYKA KLINICZNEGO

Podstawową metodą leczenia jest dieta oraz wysiłek fizyczny, najlepiej pod kontrolą specjalistów. W Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej funkcjonuje specjalistyczny gabinet dietetyka klinicznego. Pani Urszula Paszek jest dyplomowanym  dietetykiem  o specjalności dietetyka klinicznego z dużym doświadczeniem w pracy zarówno z osobami zdrowymi, jak i cierpiącymi na różnego rodzaje schorzenia, w tym – zaburzenia odżywiania i otyłość. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita "J-elita".

O gabinecie dietetyka klinicznego w CMR>

 

Pani Urszula Paszek potwierdza, że wraz z utratą zbędnych kilogramów i rozpoczęciem zdrowego trybu życia:

  • poziom glukozy we krwi zmniejsza się wraz ze wzrostem wrażliwości organizmu na insulinę, co jest wyjątkowo ważne u osób z upośledzoną tolerancją glikemii i cukrzycą,
  • poziom ciśnienia tętniczego krwi zmniejsza się, obniżając ryzyko chorób układu krążenia
  • spada poziom stężenia niekorzystnej frakcji cholesterolu LDL oraz cholesterolu całkowitego, wzrasta natomiast korzystna frakcja HDL zmniejszając ryzyko udaru mózgu oraz zachorowań na chorobę wieńcową serca,
  • możliwe jest zmniejszenie dawki leków stosowanych w leczeniu cukrzycy i nadciśnienia tętniczego,
  • zyskujemy więcej energii życiowej oraz pewności siebie,
  • poprawia się samopoczucie.

 

OPERACJE BARIATRCZNE I METABOLICZNE

Współcześnie jedyną skuteczną metodą leczenia zaawansowanych postaci otyłości i jej powikłań, o ile leczenie zachowawcze  (dieta i ćwiczenia fizyczne), nie przynoszą odpowiednich rezultatów, jest chirurgia bariatryczna i metaboliczna. Wskazaniami do operacji są: BMI powyżej 40 oraz BMI powyżej 35 w przypadku  występowania co najmniej jednej z następujących chorób: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, astma, choroba niedokrwienna serca, bezdech senny, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroby tarczycy i depresja. W Szpitalu CMR operacje bariatryczne i metaboliczne przeprowadzane są przez doświadczony zespół specjalistów pod kierunkiem dra n. med. Grzegorza Kowalskiego>


Informacje na temat procedur obowiązujących w bielskim szpitalu opisane są tutaj>

 

28.01.2016
Filmowa relacja z XI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym

Zapraszamy do oglądnięcia relacji z konkurencji drugiego dnia XI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw  w Ratownictwie Medycznym, której ostatni etap  rozgrywał się w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej. 

 

27.01.2016
Trwają XI Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, których partnerem jest Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej.

Międzynarodowe Mistrzostwa w Ratownictwie MedycznymWczoraj rozpoczęły się XI MIĘDZYNARODOWE ZIMOWE MISTRZOSTWA W RATOWNICTWIE MEDYCZNYM, których partnerem jest Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej. Dzisiaj ponad 50 załóg ratowniczych z Polski, jak również z Ukrainy, Litwy, Łotwy i USA sprawdza swoje umiejętności na terenie szpitala CMR.

 

Konkurencje organizowane w ramach mistrzostw dotyczą postępowania w warunkach zimowych z pacjentami wychłodzonymi, jak również z cudzoziemcami w związku z falą uchodźców napływających do Europy. Pozorowane zdarzenia medyczne rozgrywane są, pod czujnym okiem sędziów, na terenach Amfiteatru w Jaworzu, przełęczy Przegibek, na terenach ośrodka wypoczynkowego „Beskidy Park” pod Szyndzielnią i terenie Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej i na terenie Zakładu Produkcji Samochodów Specjalnych Szczęśniak w Komorowicach.

 

Konkurencjom sprawnościowym towarzyszą sesje naukowe oraz warsztaty, dające ratownikom możliwość wymiany doświadczeń i zdobycia wiedzy.


Program mistrzostw: http://pogotowie.bielsko.pl/mistrzostwa

17.01.2016
Lekarz też człowiek... odcinek ósmy: lek. med. Jacek Korzonkiewicz (specjalista chirurgii dziecięcej) - każdy dzień przynosi nowe wyzwania.

Lekarz też człowiek... Zaprosiliśmy lekarzy związanych ze Szpitalem Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej do odpowiedzi na pytania inspirowane kultowym tzw. Kwestionariuszem Prousta, rozrywką paryżan przełomu XIX i XX w. Publikujemy kwestionariusz dra Jacka Korzonkiewicza, który przyjmuje w poradni chirurgii dziecięcej w szpitalu CMR.

 

Największe wg Pana odkrycie w dziedzinie medycyny?

W dziedzinie medycyny, którą się zajmuję - w chirugii, największym osiągnięciem było wynalezienie znieczulenia. Dzięki znieczuleniu miejscowemu i ogólnemu nastąpił szybki rozwój chirurgii. Dzięki niemu chirurg mógł operować bez pośpiechu, precyzyjnie. Dzięki narkozie mogły rozwinąć się skomplikowane techniki operacyjne, Chirurgia przestała kojarzyć się z bólem.

 

Szczególnie ważny dla Pana pacjent?
Każdy pacjent jest dla mnie najważnieszy, każdemu staram się poświęcić pełną uwagę, pomóc zgodnie z dostępną wiedzą medyczną i współczesnymi możliwościami.

 

Najważniejsze doświadczenie w Pana życiu lekarza?
Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, każdy pacjent jest inny. W codziennej pracy dążę do poprawy wyników leczenia, do poprawy techniki operacyjnej, pracuję nad nowymi technikami, aby skrócić, ulepszyć proces leczenia i maksymalnie zmniejszyć, zlikwidować niedogodności małego pacjenta.

 

Co zadecydowało o wyborze zawodu lekarza?
Od najmłodszych lat interesowałem się anatomią i fizjologią człowieka. Poznawałem historie medycyny i o wyborze przyszłego zawodu zdecydowałem na początku szkoły średniej.

 

Co ten zawód wnosi do Pana życia?
Medycyna wypełnia mi większość mojego czasu, nawet przeznaczonego na wypoczynek.

 

Jakie cechy najbardziej ceni Pan u lekarza?
U lekarza cenię najbardziej uczciwość, oczekuję kompetencji i profesjonalnego podejścia do pacjenta. Cenię także tych, którzy mają odwagę skierować pacjenta do innego specjalisty.

 

Pana sposób na stres?
Kiedyś to były długie wyprawy rowerowe, obecnie wędrówki piesze, czasem praca w ogrodzie.

 

Co najbardziej ceni Pan u przyjaciół?
Prawdomówność i szczerość, doceniam tych, którzy zgodnie z zasadą pomogą w nieszczęściu.

 

Ulubiona cnota?
Uczciwość, pokora, wytrwałość.

 

Błędy które najczęściej Pan wybacza?
Jestem tolerancyjny, uważam, że każdy ma prawo popełniać błędy, ważne jest je zauważać, przyznać się do nich i dążyć do ich naprawienia.

 

Co jest dla Pana największym nieszczęściem?

Choroby moich bliskich są dla mnie największym nieszczęściem.

 

Pana sen o szczęściu?
Uważam się za człowieka szczęśliwego. Mam udaną rodzinę, dobrą pracę.

 

Gdzie chciałby Pan żyć?
W obecnej chwili jestem zadowolony z miejsca gdzie mieszkam, ale nie wykluczam zmian w przyszłości.

 

Kim albo czym chciałby Pan być?
Chciałbym w dalszym ciągu rozwijać swoją działalność medyczną, mieć siłę wprowadzać nowe techniki operacyjne i udoskonalać swoje umiejętności.

 

Czego Pan najbardziej nie lubi?
Kłamstwa, obłudy, dwulicowości.

 

Jak chciałby Pan umrzeć?
Nie myślę o śmierci, nie przeraża mnie ona, jestem człowiekiem wierzącym. Mam nadzieję, że jeszcze pomogę wielu osobom.

 

Obecny stan ducha?
Jestem pozytywnie nastawiony do przyszłości i pełny optymizmu.

 

Ulubione motto?
Nie patrzę w przeszłość bo nie da się jej zmienić.
Stefan Wyszyński powiedział:
"Nie to jest ważne, by krytykować przeszłość, lecz aby swój własny wysiłek włożyć w lepszą przyszłość".

10.01.2016
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej partnerem Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym
10.01.2016
Zimowe przyjemności
28.12.2015
Lekarz też człowiek... odcinek siódmy: lek. med. Andrzej Mincewicz (specjalista anestezjologii) - chciałbym być podróżnikiem i odkrywcą.
21.12.2015
Kolorowa kraina małego pacjenta
21.12.2015
Świąteczne życzenia
14.12.2015
Lekarz też człowiek... odcinek szósty: dr n. med. Grzegorz Kowalski - ważni dla mojego życia zawodowego byli chirurdzy, profesorowie, u których się szkoliłem.
03.12.2015
Nie możesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Skorzystaj z pomocy dietetyka klinicznego w CMR.
26.11.2015
Kiedy doskwiera ból... odwiedź Gabinet Leczenia Bólu - akupunktury i akupresury
23.11.2015
Zachowaj zdrowie jesienią.
15.11.2015
Dobra dieta na listopad.
06.11.2015
Aby zdrowo żyć - zapraszamy do gabinetu dietetyka klinicznego
03.11.2015
Leczenie otyłości - bariatria w CMR
26.10.2015
Światowy Dzień Walki z Otyłością
20.10.2015
Lekarz też człowiek... odcinek piąty: lek. med. Anna Psurek-Gogol (specjalista endokrynologii) - u lekarzy cenię najbardziej kompetencję, empatię i pokorę.
09.10.2015
Tajemnice sali operacyjnej - sesja zdjęciowa w CMR
18.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek czwarty: lek. med. Maciej Król - najbardziej koncentruję się na pacjentach bezradnych, zagubionych, nie potrafiących się poruszać w obszarze medycyny
16.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek trzeci: Lilia Karevych - największym odkryciem była dla mnie medycyna Dalekiego Wschodu
08.09.2015
Zapraszamy do gabinetu terapii manualnej i masażu
03.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek drugi: lek. med. Sławomir Zeman - najważniejszą cechą u lekarza jest miłość i otwarte serce na drugiego człowieka
26.08.2015
Ludzie CMR po pracy: Robert Sirek i jego pasja: motocyklowe wyprawy
24.08.2015
Lekarz też człowiek... odcinek pierwszy: dr n. med. Roman Pawlas - jestem w stanie ducha lekkim i ulotnym
17.08.2015
Wywiad z drem n. med. Romanem Pawlasem - medycyna jest zaborczą kochanką, wymaga wyrzeczeń i poświęceń...
06.08.2015
Artykuł dr n. med. Janusz Sirka w magazynie "Life" na temat metod rekonstrukcji piersi po mastektomii
06.08.2015
Mam raka - rozważam zabieg rekonstrukcji piersi po mastektomii
28.07.2015
Kiedy zaatakuje nas kleszcz...
02.07.2015
Chrapanie i bezdech senny – leczenie w CMR
24.06.2015
Kochanego ciała nigdy dość? Leczenie otyłości w CMR
26.05.2015
Szpital CMR sponsorem katalogu wystawy „Była taka drużyna...”
15.02.2015
Krótka wędrówka po Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
15.11.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej "Szpitalem bez bólu"
30.10.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej nagrodzony Gazelą Biznesu 2013
12.09.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej zaprasza do nowej siedziby przy alei Armii Krajowej 180 w Bielsku-Białej
23.08.2014
Uroczyste otwarcie nowego budynku Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
10.06.2014
Budowa nowego budynku szpitalnego CMR zbliża się do końca
02.06.2014
Fotograficzna historia budowy Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
07.08.2013
Zakończenie rekrutacji na stanowisko pielęgniarki anestezjologicznej
06.08.2013
"Rekonstrukcja piersi poprawia humor"
05.08.2013
Zapytanie ofertowe
27.06.2013
OFERTA PRACY
26.06.2013
CMR wspiera inicjatywy społeczne
26.02.2013
Wiosna na obcasach
25.02.2013
Wiosna, wiosna, ach to ty!
22.01.2013
Na stoku...
22.01.2013
Zapraszamy na szkolenie "Zespół metaboliczny i chirurgiczne leczenie otyłości – epidemii XXI wieku"
14.01.2013
Na narty czas...
06.01.2013
Polecamy na styczniowy wieczór
18.12.2012
Leniuchowanie - dla zdrowia
16.12.2012
Trzy razy więcej ludzi umiera z powodu otyłości niż przez niedożywienie
04.12.2012
Statystyki straszą: niemal co 5 chłopiec i co 7 dziewczynka cierpią w Polsce na otyłość
18.11.2012
Skuteczny sposób na zdrowie i smukłą sylwetkę - aqua aerobic
03.11.2012
Listopad – miesiąc walki z cukrzycą
24.10.2012
Światowy Dzień Walki z Otyłością
23.10.2012
PROBLEMY Z WAGĄ...
15.10.2012
Szpital współorganizatorem biesiady rodzinnej!
15.10.2012
Jesienna dieta - na zdrowie
02.10.2012
Rozpoczęła się budowa nowej siedziby
01.10.2012
Zapytanie ofertowe
26.09.2012
Złota polska jesień - na zdrowie!
26.09.2012
Wypijmy na zdrowie - rozgrzewające napoje na jesień
30.08.2012
Taniec - tańczmy na zdrowie
09.08.2012
Muzyka - słuchajmy na zdrowie
09.08.2012
Czekolada - jedzmy na zdrowie
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - wino
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - ocet
09.07.2012
Zawsze ruch...
30.06.2012
Ta dokuczliwa alergia...
30.06.2012
Życiodajny oddech
18.06.2012
Kiedy upał daje w kość
05.06.2012
Zrowy duch, zdrowe ciało...
04.06.2012
Zadbaj o swój mózg
04.05.2012
Kobiety kochają szpilki
15.04.2012
Kwiecień plecień... wiosenne zmęczenie
10.04.2012
Spodziectwo - co to za wada?
22.03.2012
Chirurgia laparoskopowa przewodu pokarmowego - warsztaty dla lekarzy
21.03.2012
Światowy Dzień Zespołu Downa
02.03.2012
Zdrowie kobiety
02.03.2012
Nowy chirurg dziecięcy w CMR
20.02.2012
Ciała obce w drogach oddechowych
23.01.2012
Kiedy dziecko boli brzuch...
19.01.2012
Dlaczego diety nie działają...
19.01.2012
Zaproszenie na kurs medyczny "Ostre, pilnie wymagające interwencji chirurgicznej zachorowania u dzieci"
28.12.2011
Kiedy ręce drżą..
13.12.2011
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia...
12.12.2011
Kiedy wciąż chce się spać...
01.12.2011
Artroskopia
01.12.2011
Atroskopia... trudne słowo
03.11.2011
Z pasji... nie do medycyny:)
30.10.2011
Osteoporoza...
30.10.2011
Kiedy boli głowa...
11.10.2011
Sposób na jesień
10.10.2011
Szpital współorganizatorem festynu!
18.09.2011
Problemy z wagą...
11.09.2011
O jesieni! ... jesieni! ... jesieni...
03.09.2011
Coś do posłuchania...
03.09.2011
Kiedy boli pięta...
16.08.2011
Kiedy boli brzuch...
09.08.2011
Coś do poczytania...
01.08.2011
Na wakacje w dobrym nastroju?
29.07.2011
Podobno mamy lato...
24.07.2011
Kongres Euroanaesthesia 2011
11.07.2011
Kiedy masz nadciśnienie tętnicze...
11.07.2011
Pacjent ma prawo do bezpiecznego znieczulenia
07.07.2011
Kiedy boli bark... pacjenci pytają
04.07.2011
Kiedy boli bark...
27.06.2011
Kiedy nogi szpecą żylaki...
14.06.2011
XXXIV Dni Ortopedyczne w relacji dra n.med Romana Pawlasa
07.06.2011
Szansa dla chorych na zwyrodnienie stawów
24.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej, reprezentowany przez prezesa Roberta Sirka, uczestniczył w I Kongresie Szpitali Prywatnych.
19.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej jest na Facebooku!
26.03.2011
Zakończyła się konferencja naukowo-szkoleniowa "Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej"
26.03.2011
Nowy sprzęt medyczny w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
13.03.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej laureatem rankingu "Diamenty Forbesa 2011"
13.02.2011
Zapraszamy lekarzy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”, która odbędzie się 26 marca 2011 r. w Park Hotel Vienna w Bielsku-Białej, ul. Bystrzańska 48, sala konferencyjna na 5 piętrze.
13.02.2011
30 stycznia 2011 r. Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej był bohaterem profesjonalnej sesji fotograficznej. Zapraszamy do galerii zdjęć naszego szpitala autorstwa fotografików Ewy i Adama Sowów.
13.02.2011
Zaproszenie doc. dra hab. n. med. Mariusz Wyleżoła, członka Komitetu Naukowego konferencji „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”.
Chirurgiczne leczenie otyłościBariatric surgeryRekonstrukcje piersiLeczenie zespołu bezdechów sennychDiagnostyka nowotworów głowy i szyiMałoinwazyjne leczenie dyskopatiiPoradni chirurgii dziecięcej
Copyright 2015 CMR, wszelkie prawa zastrzeżone. | Dane spółki | Polityka prywatności |wykonanie: webcreation.pl | dwacreo.pl | zdjęcia: adamsowa.com |