Facebook
Google Plus
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
al. Armii Krajowej 180, 43-316 Bielsko Biała

Historia naszej placówki sięga 1990 r.

W 2014 r. zakończyliśmy budowę
nowoczesnego budynku szpitalnego.

Realizujemy świadczenia w poradniach
specjalistycznych oraz oddziałach
szpitalnych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i odpłatnie.

Forbes TUV NFZ
CMR - slider
Świadczenia refundowane
REJESTRACJA do poradni:
chirurgii dziecięcej, ogólnej, plastycznej
i urazowo-ortopedycznej oraz otolaryngologicznej

poniedziałek - piątek od 8.00 do 20.00
tel: 33/ 816 33 00, 33/ 816 33 01
lub osobiście w naszej placówce.
POLECAMY
 

AKTUALNOŚCI

27.04.2016
Jesteś tym, co jesz

Nasza dieta, obok aktywności fizycznej, dobrego snu i  umiejętności łagodzenia stresu, ma wielkie znaczenie dla zdrowia, samopoczucia i energii. Wiele chorób, jak np. choroby  metaboliczne (hipercholesterolemie, cukrzyca, dna moczanowa, otyłość), choroby układu sercowo–naczyniowego, choroby reumatyczneschorzenia przewodu pokarmowego (choroby trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego, żołądka), ma bezpośredni związek z niewłaściwym odżywianiem.

 

Coraz większym problemem stają się alergie pokarmowe dające objawy zarówno ze strony skóry (wysypka, obrzęki, atopowe zapalenie skóry), jak i układu pokarmowego oraz nerwowego. Na zwiększenie częstotliwości ich występowania duży wpływ ma zanieczyszczenie środowiska oraz przemysłowo przetworzona żywność. Działanie alergizujące może mieć praktycznie każdy produkt. Do uczulających najczęściej pokarmów należą: mąka pszenna, soja, orzechy, pomidory, jaja, mleko krowie, skorupiaki. Określenie alergenów wymaga przeprowadzenia testów pokarmowych, oznaczenia IgE w surowicy krwi, uważnej obserwacji reakcji organizmu po spożyciu wybranych produktów. Niezbędny jest również wywiad dotyczący objawów, rodzaju dolegliwości, nawyków żywieniowych.

 

Leczenie alergii pokarmowych  opiera się przede wszystkim na diecie eliminacyjnej, polegającej na unikaniu lub eliminacji wybranych produktów. Wbrew objawom zdrowa dieta może być różnorodna i smaczna.

Przepis na wspaniały bezglutenowy chleb z gryki.

600 g kaszy gryczanej niepalonej
½ szklanki pestek dyni i słonecznika

odrobina soli

ewentualnie kminek albo czarnuszka do smaku
Kaszę należy zalać wodą i odstawić na noc. Rano zamieszać i dolać wody tak, by cała kasza była zakryta. Zostawić na dwa dni. Następnie klejącą się, lekko sfermentowaną kaszę zmiksować. Dodać przyprawy i ziarna. CIasto przełożyć do keksówki i wstawić do zimnego piekranika. Piec 1,5 godz. w temperaturze
 200°C.

 

 

21.04.2016
Wiosna, wiosna, ach to ty!

Wiosenna aura zachęca do spacerów na świeżym powietrzu. Niestety, nie wszystkim ten czas służy. Alergicy nie kochają wiosny... Kwitnące rośliny – najpierw leszczyny i olchy, potem topole i brzozy, wreszcie trawy i zboża – pylą od połowy lutego, powodując katar,  napady kichania lub kaszlu, zapalenie spojówek, swędzące zmiany skórne, bóle głowy.

Czym jest alergia?

Alergia jest efektem reakcji układu odpornościowego człowieka na czynniki, które powinny być obojętne dla zdrowia, a które uznaje on za zagrożenie, jak np. pyłki roślin, niektóre pokarmy czy drobinki kurzu.

Alergia  bardzo utrudnia życie, a nieleczona –  prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych.

Co zrobić, jeśli przewlekłe dolegliwości skórne i ze strony układu odechowego nie ustępują?
Należy:
- zgłosić się na konsultację do alergologa,
- poddać się badaniom – testom skórnym i IgE,
- nie przerywać leczenia, nawet jeśli objawy ustąpią,
- unikać, w miarę możliwości, kontaktu z alergenami, np.s pędzać wakacje nad morzem poza okresem intensywnego pylenia, myć twarz i zmieniać odzież po powrocie do domu, nosić okulary przeciwsłoneczne.

Doraźnie w walce z alergią pomagają doustne środki antyhistaminowe, blokujące wydzielanie histaminy w organizmie, a także miejscowe, np. krople, które zmniejszają wydzielinę z nosa czy likwidują swędzenie i łzawienie oczu. Najlepszym sposobem walki z alergią pyłkową jest jednak odczulanie.

Z alergii się nie wyrasta, choć mogą się zdarzyć nawet kilkuletnie okresy jej uśpienia, i może zaatakować w każdym wieku.

 

W gabinecie pulmonologicznym w szpitalu  CMR  przeprowadzane są m.in.  testy alergologiczne. Gabinet pulmonologiczny zajmuje się także diagnostyką i leczeniem alergii układu oddechowego, kaszlu, chorob związanych z paleniem papierosów, zapaleniem płuc i oskrzeli, nieprawidłowym obrazem rentgenowskim płuc. 

 

Więcej>

18.04.2016
Pamiętaj, jaki spokój może być w ciszy

Żyjemy w świecie hałasu. Decybele bombardują nas w domu, szkole, w pracy, na ulicy, w kinie, komunikacji miejskiej, w samochodzie, na koncercie, w centrach handlowych, powodując niepokój, zmęczenie, rozdrażnienie, trudności z koncentracją, bóle głowy, choroby układy krążenia i zaburzenia snu oraz... problemy ze słuchem.

Hałas powoduje nie tylko głośna kłótnia sąsiadów czy ruch uliczny, ale również przenośne odtwarzacze muzyki i telefony komórkowe używane do komunikowania się i do słuchania – głośnej - muzyki.

Według szacunków na świecie ponad 500 milionów ludzi ma problemy ze słuchem. W Polsce co 4-5 dorosła osoba niedosłyszy i powinna nosić aparat słuchowy.

Raport przygotowany na zlecenie federacji Transport & Environment w 2008 roku pokazał, że hałas może przyczyniać się w Europie do 50 000 ataków serca rocznie i 5% udarów. Negatywnie wpływa na dzieci i starszych oraz na rozwój płodu, podwyższając poziomu stresu u kobiety ciężarnej.

Słuch niszczą także stres, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze i podwyższony poziom cholesterolu we krwi.


Na 25 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, który po raz pierwszy obchodzono na świecie w 1995 r. dzięki inicjatywie Ligi Niedosłyszących. W Polsce został on wpisany do kalendarza pięć lat później. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem hałasu w naszym życiu i jego szkodliwy wpływ na zdrowie (przed wiekami ludzie generowali około 5 proc. wszystkich dźwięków, dziś – tylko 5 proc. nie jest skutkiem działalności człowieka).


Hałas szkodzi. Starajmy się go więc nie produkować i odpoczywajmy w ciszy.

 

 

10.04.2016
11 kwietnia - Światowy Dzień Osób z Chorobą Parkinsona

Od 1997 roku 11 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Osób z Chorobą Parkinsona.  Data ta upamiętnia dzień urodzin Jamesa Parkinsona, który po raz pierwszy opisał tę chorobę w „Traktacie o drżączce porażennej". Inicjatorem przedsięwzięcia było European Parkinson's Disease Association (EPDA). Celem święta jest zwiększenie świadomości na temat choroby Parkinsona, a także trudności z jakimi borykają się chorzy i ich rodziny w codziennym życiu. Symbolem Światowego Dnia Choroby Parkinsona na całymu świecie jest czerwony tulipan.

 

Choroba Parkinsona, inaczej drżączka porażenna, jest powoli postępującą zwyrodnieniową chorobą ośrodkowego układu nerwowego. Zazwyczaj pojawia się u osób po 50 roku życia, ale czasem jej symptomy pokazują się wcześniej. Szacuje się, że występuje u około 6,3 miliona ludzi na całym świecie, głównie u osób po 40-60 roku życia. Objawia się drżeniem w spoczynku, sztywnością mięśni, bradykinezją - spowolnieniem ruchowym, i akinezją, czyli trudnością w wykonaniu ruchu. Występują również zaburzenia mowy, połykania, snu, a także zaburzenie równowagi i związane z tym niepoprawna postawa ciała i chód. Choroba ta wpływa na obniżenie jakości życia oraz powoduje utratę samodzielności - coraz bardziej ograniczona jest sprawność ruchowa aż do zniedołężnienia. Chory nie potrafi wykonywać  codziennych czynność: chodzić, ubrać się ani umyć, samodzielnie jeść i pić. Cierpi z powodu otępienia, depresji i zaburzeń mowy. Będąc świadomym swej choroby, wycofuje się z życia

 

Bądźcie cierpliwi, moi przyjaciele, potrzebuję was. Pozostałem taki sam, tylko trochę obniżyłem loty... mówił pewien Amerykanin chory na Parkinsona (za Gazeta Wyborcza). Bądźmy cierpliwi.

 

 

 

 

 

 

07.04.2016
7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia
26.03.2016
Święta Wielkanocne
15.03.2016
Zadbaj o swój mózg - trwa Światowy Tydzień Mózgu
07.03.2016
Wiosenne porządki
25.02.2016
Zapraszamy na spotkanie z drem n. med. Tadeuszem Denkowskim: "Od harcerza do więźnia Mokotowa"
23.02.2016
Uwaga, depresja!
22.02.2016
Bielskie Pogotowie Ratunkowe dziękuje za współpracę podczas Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym
17.02.2016
Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym na zdjęciach
10.02.2016
11 lutego - Światowy Dzień Chorego
08.02.2016
Dbaj o zdrowie - skorzystaj z porad dietetyka klinicznego Pani Urszuli Paszek
01.02.2016
Dbaj o zdrowie - zalety szczupłej sylwetki
28.01.2016
Filmowa relacja z XI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym
27.01.2016
Trwają XI Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, których partnerem jest Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej.
17.01.2016
Lekarz też człowiek... odcinek ósmy: lek. med. Jacek Korzonkiewicz (specjalista chirurgii dziecięcej) - każdy dzień przynosi nowe wyzwania.
10.01.2016
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej partnerem Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym
10.01.2016
Zimowe przyjemności
28.12.2015
Lekarz też człowiek... odcinek siódmy: lek. med. Andrzej Mincewicz (specjalista anestezjologii) - chciałbym być podróżnikiem i odkrywcą.
21.12.2015
Kolorowa kraina małego pacjenta
21.12.2015
Świąteczne życzenia
14.12.2015
Lekarz też człowiek... odcinek szósty: dr n. med. Grzegorz Kowalski - ważni dla mojego życia zawodowego byli chirurdzy, profesorowie, u których się szkoliłem.
03.12.2015
Nie możesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Skorzystaj z pomocy dietetyka klinicznego w CMR.
26.11.2015
Kiedy doskwiera ból... odwiedź Gabinet Leczenia Bólu - akupunktury i akupresury
23.11.2015
Zachowaj zdrowie jesienią.
15.11.2015
Dobra dieta na listopad.
06.11.2015
Aby zdrowo żyć - zapraszamy do gabinetu dietetyka klinicznego
03.11.2015
Leczenie otyłości - bariatria w CMR
26.10.2015
Światowy Dzień Walki z Otyłością
20.10.2015
Lekarz też człowiek... odcinek piąty: lek. med. Anna Psurek-Gogol (specjalista endokrynologii) - u lekarzy cenię najbardziej kompetencję, empatię i pokorę.
09.10.2015
Tajemnice sali operacyjnej - sesja zdjęciowa w CMR
18.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek czwarty: lek. med. Maciej Król - najbardziej koncentruję się na pacjentach bezradnych, zagubionych, nie potrafiących się poruszać w obszarze medycyny
16.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek trzeci: Lilia Karevych - największym odkryciem była dla mnie medycyna Dalekiego Wschodu
08.09.2015
Zapraszamy do gabinetu terapii manualnej i masażu
03.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek drugi: lek. med. Sławomir Zeman - najważniejszą cechą u lekarza jest miłość i otwarte serce na drugiego człowieka
26.08.2015
Ludzie CMR po pracy: Robert Sirek i jego pasja: motocyklowe wyprawy
24.08.2015
Lekarz też człowiek... odcinek pierwszy: dr n. med. Roman Pawlas - jestem w stanie ducha lekkim i ulotnym
17.08.2015
Wywiad z drem n. med. Romanem Pawlasem - medycyna jest zaborczą kochanką, wymaga wyrzeczeń i poświęceń...
06.08.2015
Artykuł dr n. med. Janusz Sirka w magazynie "Life" na temat metod rekonstrukcji piersi po mastektomii
06.08.2015
Mam raka - rozważam zabieg rekonstrukcji piersi po mastektomii
28.07.2015
Kiedy zaatakuje nas kleszcz...
02.07.2015
Chrapanie i bezdech senny – leczenie w CMR
24.06.2015
Kochanego ciała nigdy dość? Leczenie otyłości w CMR
26.05.2015
Szpital CMR sponsorem katalogu wystawy „Była taka drużyna...”
15.02.2015
Krótka wędrówka po Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
15.11.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej "Szpitalem bez bólu"
30.10.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej nagrodzony Gazelą Biznesu 2013
12.09.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej zaprasza do nowej siedziby przy alei Armii Krajowej 180 w Bielsku-Białej
23.08.2014
Uroczyste otwarcie nowego budynku Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
10.06.2014
Budowa nowego budynku szpitalnego CMR zbliża się do końca
02.06.2014
Fotograficzna historia budowy Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
07.08.2013
Zakończenie rekrutacji na stanowisko pielęgniarki anestezjologicznej
06.08.2013
"Rekonstrukcja piersi poprawia humor"
05.08.2013
Zapytanie ofertowe
27.06.2013
OFERTA PRACY
26.06.2013
CMR wspiera inicjatywy społeczne
26.02.2013
Wiosna na obcasach
25.02.2013
Wiosna, wiosna, ach to ty!
22.01.2013
Na stoku...
22.01.2013
Zapraszamy na szkolenie "Zespół metaboliczny i chirurgiczne leczenie otyłości – epidemii XXI wieku"
14.01.2013
Na narty czas...
06.01.2013
Polecamy na styczniowy wieczór
18.12.2012
Leniuchowanie - dla zdrowia
16.12.2012
Trzy razy więcej ludzi umiera z powodu otyłości niż przez niedożywienie
04.12.2012
Statystyki straszą: niemal co 5 chłopiec i co 7 dziewczynka cierpią w Polsce na otyłość
18.11.2012
Skuteczny sposób na zdrowie i smukłą sylwetkę - aqua aerobic
03.11.2012
Listopad – miesiąc walki z cukrzycą
24.10.2012
Światowy Dzień Walki z Otyłością
23.10.2012
PROBLEMY Z WAGĄ...
15.10.2012
Szpital współorganizatorem biesiady rodzinnej!
15.10.2012
Jesienna dieta - na zdrowie
02.10.2012
Rozpoczęła się budowa nowej siedziby
01.10.2012
Zapytanie ofertowe
26.09.2012
Złota polska jesień - na zdrowie!
26.09.2012
Wypijmy na zdrowie - rozgrzewające napoje na jesień
30.08.2012
Taniec - tańczmy na zdrowie
09.08.2012
Muzyka - słuchajmy na zdrowie
09.08.2012
Czekolada - jedzmy na zdrowie
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - wino
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - ocet
09.07.2012
Zawsze ruch...
30.06.2012
Ta dokuczliwa alergia...
30.06.2012
Życiodajny oddech
18.06.2012
Kiedy upał daje w kość
05.06.2012
Zrowy duch, zdrowe ciało...
04.06.2012
Zadbaj o swój mózg
04.05.2012
Kobiety kochają szpilki
15.04.2012
Kwiecień plecień... wiosenne zmęczenie
10.04.2012
Spodziectwo - co to za wada?
22.03.2012
Chirurgia laparoskopowa przewodu pokarmowego - warsztaty dla lekarzy
21.03.2012
Światowy Dzień Zespołu Downa
02.03.2012
Zdrowie kobiety
02.03.2012
Nowy chirurg dziecięcy w CMR
20.02.2012
Ciała obce w drogach oddechowych
23.01.2012
Kiedy dziecko boli brzuch...
19.01.2012
Dlaczego diety nie działają...
19.01.2012
Zaproszenie na kurs medyczny "Ostre, pilnie wymagające interwencji chirurgicznej zachorowania u dzieci"
28.12.2011
Kiedy ręce drżą..
13.12.2011
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia...
12.12.2011
Kiedy wciąż chce się spać...
01.12.2011
Artroskopia
01.12.2011
Atroskopia... trudne słowo
03.11.2011
Z pasji... nie do medycyny:)
30.10.2011
Osteoporoza...
30.10.2011
Kiedy boli głowa...
11.10.2011
Sposób na jesień
10.10.2011
Szpital współorganizatorem festynu!
18.09.2011
Problemy z wagą...
11.09.2011
O jesieni! ... jesieni! ... jesieni...
03.09.2011
Coś do posłuchania...
03.09.2011
Kiedy boli pięta...
16.08.2011
Kiedy boli brzuch...
09.08.2011
Coś do poczytania...
01.08.2011
Na wakacje w dobrym nastroju?
29.07.2011
Podobno mamy lato...
24.07.2011
Kongres Euroanaesthesia 2011
11.07.2011
Kiedy masz nadciśnienie tętnicze...
11.07.2011
Pacjent ma prawo do bezpiecznego znieczulenia
07.07.2011
Kiedy boli bark... pacjenci pytają
04.07.2011
Kiedy boli bark...
27.06.2011
Kiedy nogi szpecą żylaki...
14.06.2011
XXXIV Dni Ortopedyczne w relacji dra n.med Romana Pawlasa
07.06.2011
Szansa dla chorych na zwyrodnienie stawów
24.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej, reprezentowany przez prezesa Roberta Sirka, uczestniczył w I Kongresie Szpitali Prywatnych.
19.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej jest na Facebooku!
26.03.2011
Zakończyła się konferencja naukowo-szkoleniowa "Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej"
26.03.2011
Nowy sprzęt medyczny w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
13.03.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej laureatem rankingu "Diamenty Forbesa 2011"
13.02.2011
Zapraszamy lekarzy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”, która odbędzie się 26 marca 2011 r. w Park Hotel Vienna w Bielsku-Białej, ul. Bystrzańska 48, sala konferencyjna na 5 piętrze.
13.02.2011
30 stycznia 2011 r. Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej był bohaterem profesjonalnej sesji fotograficznej. Zapraszamy do galerii zdjęć naszego szpitala autorstwa fotografików Ewy i Adama Sowów.
13.02.2011
Zaproszenie doc. dra hab. n. med. Mariusz Wyleżoła, członka Komitetu Naukowego konferencji „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”.
pulmonologiczne-cmrChirurgiczne leczenie otyłościBariatric surgeryRekonstrukcje piersiLeczenie zespołu bezdechów sennychDiagnostyka nowotworów głowy i szyiMałoinwazyjne leczenie dyskopatiiPoradni chirurgii dziecięcej
Copyright 2015 CMR, wszelkie prawa zastrzeżone. | Dane spółki | Polityka prywatności |wykonanie: webcreation.pl | dwacreo.pl | zdjęcia: adamsowa.com |