Facebook
Google Plus
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
al. Armii Krajowej 180, 43-316 Bielsko Biała

Historia naszej placówki sięga 1990 r.

W 2014 r. zakończyliśmy budowę
nowoczesnego budynku szpitalnego.

Realizujemy świadczenia w poradniach
specjalistycznych oraz oddziałach
szpitalnych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i odpłatnie.

Forbes TUV NFZ
CMR - slider
Świadczenia refundowane
REJESTRACJA do poradni:
chirurgii dziecięcej, ogólnej, plastycznej
i urazowo-ortopedycznej oraz otolaryngologicznej

poniedziałek - piątek od 8.00 do 20.00
tel: 33/ 816 33 00, 33/ 816 33 01
lub osobiście w naszej placówce.
POLECAMY
 

AKTUALNOŚCI

23.11.2015
Zachowaj zdrowie jesienią.

Ostatnie dni listopada. Pierwszy śnieg. Zimno i wieje. Łatwiej o przeziębienia czy infekcje, a także o dodatkowe kilogramy, trudniej o dobry nastrój. Jak w pełni zdrowia i wigoru przeżyć jesień?

 

Zadbaj o odporność
Organizm warto wzmocnić witaminami, szczególnie C, A i B, oraz minerałami, przede wszystkim magnezem, cynkiem i żelazem, konsumując owoce cytrusowe, orzechy, migdały, warzywa, np. paprykę czy dynię (o tej porze roku warzywa i owoce są najcenniejsze, zawierają najwięcej wartościowych składników odżywczych), a także ryby, mięso drobiowe i czerwone oraz przetwory zbożowe.

Dzień można zacząć od szklanki wody z cytryną i miodem. Na śniadanie pałaszować razowe pieczywo, bogate w błonnik, albo płatki owsiane z owocami lub sałatkę z dodatkiem orzechów i słonecznika. Do przygotowywania potraw najlepiej używać zdrowych tłuszczy, np. oliwy z oliwek, która powoduje obniżenie poziomu tzw. złego cholesterolu (LDL), nie zmniejszając równocześnie  zawartości dobrego cholesterolu (HDL). Warto wprowadzić do jesiennego menu również razowy makaron i brązowy ryż.  Nie należy też rezygnować z czosnku, niszczącego drobnoustroje przewodu pokarmowego i oddechowego oraz poprawiającego trawienie. Pomiędzy posiłkami można sięgać po migdały, orzechy,  pestki słonecznika i dyni. Dobrze pić dużej ilości niegazowanej wody mineralnej (2 litry dziennie), a także  fermentowane napoje mleczne.


Zadbaj o dobry nastrój
Regularny ruch, np. taniec, jazda na rowerze, bieganie czy nordic walking, doskonale wpływają na nastrój. W trakcie wysiłku fizycznego wzrasta bowiem poziom wydzielania serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Równie kojące działanie mają warzywa, zawierające witaminę C, beta-karoten oraz kwas foliowy, które wzmacniają nasz układ nerwowy. W menu nie powinno zabraknąć brokułów, czerwonej kapusty, kapusty pekińskiej, kalafiora, dyni, brukselki, papryki, szpinaku, kapusty kiszonej...

 

Poza tym...
W jesiennej diecie nie powinno też zabraknąć czasu na rozrywkę - dobrą książkę czy dobry film, oglądany wspólnie z kimś, kto emanuje dobrą energią. W repertuarze kinowym są dobre i mądre komedie, jak choćby "Listy do M" część druga. Wśród smacznych nowości książowych są "Smacznie na słodko" Anny Starmach czy "Smak świąt" Agnieszki Maciąg.

A więc jedzmy na zdrowie, ruszajmy się na zdrowie i śmiejmy się na zdrowie.

15.11.2015
Dobra dieta na listopad.

Przyszłam na świat, by korzystać z życia i jego darów, a czekolada jest jednym z najbardziej kuszących.
Jeanne Bourin

 

Francuzi mawiają, że dziewięć osób na dziesięć przyznaje, że uwielbia czekoladę, jednak ta dziesiąta nie mówi prawdy (to trochę jak z właścicielami psów i wspólnym spaniem w łóżku - wszyscy to robią, ale tylko nieliczni się przyznają).

Według badań naukowców nie tylko nie musimy wystrzegać sie gorzkiej czekolady, ale wręcz powinniśmy się nią delektować -  z umiarem oczywiście. Gorzka czekolada bowiem pozytywnie wpływa na zdrowie - zawiera magnez, żelazo, potas, a także antyoksydanty, które neutralizując wodne rodniki,  zapobiegają procesom starzenia się organizmu, a także zapadaniu na choroby serca i nowotwory.

 

Czekolada poprawia nastrój i łagodzi niepokój,  zwiększając wydzielanie endorfin oraz serotoniny.  Wytwarzana podczas jedzenia czekolady fenyloetyloamina jest odpowiedzialna za pobudzanie w umysłach zakochanych ośrodków przyjemności.


Tajemnice czekolady

Gorzka czekolada ma dużą  zawartość kakao, bogatego we flawonoidy, polepszające ukrwienie, zapobiegające zakrzepom krwi i zmianom miażdżycowym, poprawiające pamięć krótkoterminową oraz funkcjonowanie mózgu u osób starszych czy też u osób zmęczonych i cierpiących na deficyt snu.


Czekolada zawiera  też 600 innych substancji chemicznych, chroniących przed nowotworami i depresją, w tym np.:

- magnez - wpływa na sprawność komórek nerwowych;

- miedź - przeciwdziała chorobom układu sercowo-naczyniowego;

- cynk i selen - zwiększają ilość endorfin, pozytywnie wpływających na nastrój;

- teobromina – wpływa pozytywnie na umysł;

- fenyloetyloamina – ma działanie antydepresyjne, poprawia nastrój.

 

Nie bez znaczenia jest również pozytywny wpływ czekolady na cerę (masło kakaowe jest składnikiem wielu produktów kosmetycznych). Z  kilku kostek czekolady, roztopionej na parze, z dodatkiem kilku kropli oliwy z oliwek można przygotować fantastyczną maseczkę na twarz:)

Gorzkiej czekoladzie, w rozsadnych ilościach nie ma również nic przeciwko dietetyka.


Zapraszamy do gabinetu dietetyka klinicznego. W gabinecie dietetyka klinicznego w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej konsultacji z zakresu zdrowego trybu życia udziela certyfikowany dietetyk kliniczny Pani Urszula Paszek. Więcej>

 

 

06.11.2015
Aby zdrowo żyć - zapraszamy do gabinetu dietetyka klinicznego

W gabinecie dietetyka klinicznego w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej konsultacji z zakresu zdrowego trybu życia udziela certyfikowany dietetyk kliniczny Pani Urszula Paszek.

 

Konsultacje obejmują porady dietetyczne oraz indywidualnie przygotowywane jadłospisy zarówno dla osób otyłych, z nadwagą, w tym po operacji bariatrycznej, jak i dla tych którzy,  borykają się z innymi  problemami zdrowotnymi, np. schorzeniami przewodu pokarmowego (choroby trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego, żołądka), chorobami metabolicznymi (hipercholesterolemie, cukrzyca, dna moczanowa, otyłość), chorobami układu sercowo–naczyniowego, chorobami reumatycznymi, autyzmem.


Terapia ozpoczyna się od pierwszej wizyty, w czasie której dietetyk przeprowadza wywiad dotyczący nawyków żywieniowych i sposobu odżywiania oraz 
aktualnego stanu zdrowia i przebytych chorób, jak też analizuje wyniki badań. Dokonuje szczegółowych pomiarów: ciśnienia krwi, obwód talii i bioder.  Daje pierwsze wskazówki, które należy przestrzegać, by wizyta dała oczekiwany rezultat.

Więcej o gabinecie dietetyka klinicznego>

03.11.2015
Leczenie otyłości - bariatria w CMR

Zabiegi bariatryczne to w dzisiejszych czasach najskuteczniejsza metoda walki z patologiczną otyłością. Co ważniejsze, gdy inne metody zawiodły, często jedyna szansa dla wielu ludzi na normalne funkcjonowanie, a w niektórych przypadkach nawet życie. Kiedy dieta, ćwiczenia i leki nie przynoszą widocznych skutków, operacja pozostaje jedynym rozwiązaniem.

Po zabiegu organizm w szybkim tempie traci na wadze, gwałtownie zmniejszając ilość tkanki tłuszczowej - wraca do normalności, ale skóra, nie mając tak wielkich zdolności adaptacyjnych, podlega wolniejszej redukcji, tym samym nie odzyskując wielkości, jędrności i elastyczności z okresu przed wystąpieniem otyłości. W skrajnych przypadkach nadmiar skóry może gromadzić się na przykład w okolicach brzucha, ud, twarzy, ramion i pośladków, tworząc fałdy.

Pacjentom cierpiącym z powodu nadmiaru powłok po zabiegu bariatrycznym Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej  oferuje szeroki wybór nowoczesnych zabiegów chirurgii rekonstrukcyjnej pozwalających choremu wrócić do pełnej sprawności i zdrowia. Z zabiegów abdominoplastyki korzystają również matki po okresie ciąży.

Specjaliści szpitala CMR nie zalecają operacji osobom chcącym dalej tracić na wadze oraz kobietom planującym ciążę. Zabiegi korekcji powłok zazwyczaj przeprowadza się nie wcześniej niż 24 miesiące po operacji bariatrycznej, gdy skóra w naturalny sposób zredukuje swoją powierzchnię. Ważne jest również, by organizm pacjenta przed operacją przyzwyczaił się do nowego trybu życia, diety, a przede wszystkim ustabilizował prawidłową wagę.

Jedynie pacjenci w dobrej kondycji psychofizycznej mogą poddać się zabiegowi. Przed samym zabiegiem należy skonsultować z lekarzem swoją dietę, a także przyjmowane na co dzień środki farmakologiczne. Istotne jest również zaprzestanie palenia tytoniu, a także spożywania substancji wpływających na regenerację pooperacyjną.

Najczęściej wykonywane operacje korekcji skóry dotyczą brzucha, ud, twarzy, ramion i pośladków, czyli miejsc w których znajdowało się najwięcej tkanki tłuszczowej. Skala zabiegu zależy od indywidualnego stanu pacjenta.

Tylko dla laika operacje korekty powłok mogą się wydawać łatwe i proste. Jako że każdy przypadek jest inny, tego typu zabiegi wymagają od lekarza dużej wiedzy, wyobraźni i doświadczenia. Szczególnie dotyczy to abdominoplastyki, korekcji powłok brzusznych, które należą do jednej z najbardziej rozbudowanych operacji chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej. Z tego powodu warto zgłosić się do dobrego i sprawdzonego specjalisty.

 

26.10.2015
Światowy Dzień Walki z Otyłością
20.10.2015
Lekarz też człowiek... odcinek piąty: lek. med. Anna Psurek-Gogol (specjalista endokrynologii) - u lekarzy cenię najbardziej kompetencję, empatię i pokorę.
09.10.2015
Tajemnice sali operacyjnej - sesja zdjęciowa w CMR
18.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek czwarty: lek. med. Maciej Król - najbardziej koncentruję się na pacjentach bezradnych, zagubionych, nie potrafiących się poruszać w obszarze medycyny
16.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek trzeci: Lilia Karevych - największym odkryciem była dla mnie medycyna Dalekiego Wschodu
08.09.2015
Zapraszamy do gabinetu terapii manualnej i masażu
03.09.2015
Lekarz też człowiek... odcinek drugi: lek. med. Sławomir Zeman - najważniejszą cechą u lekarza jest miłość i otwarte serce na drugiego człowieka
26.08.2015
Ludzie CMR po pracy: Robert Sirek i jego pasja: motocyklowe wyprawy
24.08.2015
Lekarz też człowiek... odcinek pierwszy: dr n. med. Roman Pawlas - jestem w stanie ducha lekkim i ulotnym
17.08.2015
Wywiad z drem n. med. Romanem Pawlasem - medycyna jest zaborczą kochanką, wymaga wyrzeczeń i poświęceń...
06.08.2015
Artykuł dr n. med. Janusz Sirka w magazynie "Life" na temat metod rekonstrukcji piersi po mastektomii
06.08.2015
Mam raka - rozważam zabieg rekonstrukcji piersi po mastektomii
28.07.2015
Kiedy zaatakuje nas kleszcz...
02.07.2015
Chrapanie i bezdech senny – leczenie w CMR
24.06.2015
Kochanego ciała nigdy dość? Leczenie otyłości w CMR
26.05.2015
Szpital CMR sponsorem katalogu wystawy „Była taka drużyna...”
15.02.2015
Krótka wędrówka po Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
15.11.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej "Szpitalem bez bólu"
30.10.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej nagrodzony Gazelą Biznesu 2013
12.09.2014
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej zaprasza do nowej siedziby przy alei Armii Krajowej 180 w Bielsku-Białej
23.08.2014
Uroczyste otwarcie nowego budynku Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
10.06.2014
Budowa nowego budynku szpitalnego CMR zbliża się do końca
02.06.2014
Fotograficzna historia budowy Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
07.08.2013
Zakończenie rekrutacji na stanowisko pielęgniarki anestezjologicznej
06.08.2013
"Rekonstrukcja piersi poprawia humor"
05.08.2013
Zapytanie ofertowe
27.06.2013
OFERTA PRACY
26.06.2013
CMR wspiera inicjatywy społeczne
26.02.2013
Wiosna na obcasach
25.02.2013
Wiosna, wiosna, ach to ty!
22.01.2013
Na stoku...
22.01.2013
Zapraszamy na szkolenie "Zespół metaboliczny i chirurgiczne leczenie otyłości – epidemii XXI wieku"
14.01.2013
Na narty czas...
06.01.2013
Polecamy na styczniowy wieczór
18.12.2012
Leniuchowanie - dla zdrowia
16.12.2012
Trzy razy więcej ludzi umiera z powodu otyłości niż przez niedożywienie
04.12.2012
Statystyki straszą: niemal co 5 chłopiec i co 7 dziewczynka cierpią w Polsce na otyłość
18.11.2012
Skuteczny sposób na zdrowie i smukłą sylwetkę - aqua aerobic
03.11.2012
Listopad – miesiąc walki z cukrzycą
24.10.2012
Światowy Dzień Walki z Otyłością
23.10.2012
PROBLEMY Z WAGĄ...
15.10.2012
Szpital współorganizatorem biesiady rodzinnej!
15.10.2012
Jesienna dieta - na zdrowie
02.10.2012
Rozpoczęła się budowa nowej siedziby
01.10.2012
Zapytanie ofertowe
26.09.2012
Złota polska jesień - na zdrowie!
26.09.2012
Wypijmy na zdrowie - rozgrzewające napoje na jesień
30.08.2012
Taniec - tańczmy na zdrowie
09.08.2012
Muzyka - słuchajmy na zdrowie
09.08.2012
Czekolada - jedzmy na zdrowie
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - wino
16.07.2012
Wypijmy na zdrowie - ocet
09.07.2012
Zawsze ruch...
30.06.2012
Ta dokuczliwa alergia...
30.06.2012
Życiodajny oddech
18.06.2012
Kiedy upał daje w kość
05.06.2012
Zrowy duch, zdrowe ciało...
04.06.2012
Zadbaj o swój mózg
04.05.2012
Kobiety kochają szpilki
15.04.2012
Kwiecień plecień... wiosenne zmęczenie
10.04.2012
Spodziectwo - co to za wada?
22.03.2012
Chirurgia laparoskopowa przewodu pokarmowego - warsztaty dla lekarzy
21.03.2012
Światowy Dzień Zespołu Downa
02.03.2012
Zdrowie kobiety
02.03.2012
Nowy chirurg dziecięcy w CMR
20.02.2012
Ciała obce w drogach oddechowych
23.01.2012
Kiedy dziecko boli brzuch...
19.01.2012
Dlaczego diety nie działają...
19.01.2012
Zaproszenie na kurs medyczny "Ostre, pilnie wymagające interwencji chirurgicznej zachorowania u dzieci"
28.12.2011
Kiedy ręce drżą..
13.12.2011
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia...
12.12.2011
Kiedy wciąż chce się spać...
01.12.2011
Artroskopia
01.12.2011
Atroskopia... trudne słowo
03.11.2011
Z pasji... nie do medycyny:)
30.10.2011
Osteoporoza...
30.10.2011
Kiedy boli głowa...
11.10.2011
Sposób na jesień
10.10.2011
Szpital współorganizatorem festynu!
18.09.2011
Problemy z wagą...
11.09.2011
O jesieni! ... jesieni! ... jesieni...
03.09.2011
Coś do posłuchania...
03.09.2011
Kiedy boli pięta...
16.08.2011
Kiedy boli brzuch...
09.08.2011
Coś do poczytania...
01.08.2011
Na wakacje w dobrym nastroju?
29.07.2011
Podobno mamy lato...
24.07.2011
Kongres Euroanaesthesia 2011
11.07.2011
Kiedy masz nadciśnienie tętnicze...
11.07.2011
Pacjent ma prawo do bezpiecznego znieczulenia
07.07.2011
Kiedy boli bark... pacjenci pytają
04.07.2011
Kiedy boli bark...
27.06.2011
Kiedy nogi szpecą żylaki...
14.06.2011
XXXIV Dni Ortopedyczne w relacji dra n.med Romana Pawlasa
07.06.2011
Szansa dla chorych na zwyrodnienie stawów
24.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej, reprezentowany przez prezesa Roberta Sirka, uczestniczył w I Kongresie Szpitali Prywatnych.
19.05.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej jest na Facebooku!
26.03.2011
Zakończyła się konferencja naukowo-szkoleniowa "Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej"
26.03.2011
Nowy sprzęt medyczny w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej
13.03.2011
Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej laureatem rankingu "Diamenty Forbesa 2011"
13.02.2011
Zapraszamy lekarzy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”, która odbędzie się 26 marca 2011 r. w Park Hotel Vienna w Bielsku-Białej, ul. Bystrzańska 48, sala konferencyjna na 5 piętrze.
13.02.2011
30 stycznia 2011 r. Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej był bohaterem profesjonalnej sesji fotograficznej. Zapraszamy do galerii zdjęć naszego szpitala autorstwa fotografików Ewy i Adama Sowów.
13.02.2011
Zaproszenie doc. dra hab. n. med. Mariusz Wyleżoła, członka Komitetu Naukowego konferencji „Beskidzkie dni chirurgii metabolicznej i bariatrycznej”.
Chirurgiczne leczenie otyłościBariatric surgeryRekonstrukcje piersiLeczenie zespołu bezdechów sennychDiagnostyka nowotworów głowy i szyiMałoinwazyjne leczenie dyskopatiiPoradni chirurgii dziecięcej
Copyright 2015 CMR, wszelkie prawa zastrzeżone. | Dane spółki | Polityka prywatności |wykonanie: webcreation.pl | dwacreo.pl | zdjęcia: adamsowa.com |